Outlook na Androida zyskuje wsparcie dla dodatków

Outlook na Androida zyskuje wsparcie dla dodatków

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
02:32
09.09.2017
0 komentarzy
1377 wyświetleń

Dodatki dla programu Outlook to w większości darmowe ekwiwalenty ulubionych aplikacji, których funkcjonalności przeniesiono wprost do klienta poczty. Oznacza to, że z wielu zewnętrznych funkcji można korzystać bezpośrednio w Outlook, bez konieczności opuszczania aplikacji. W tym roku dodatki trafiły już do Outlook na iOS. Teraz mogą z nich skorzystać użytkownicy Androida. Microsoft ma też kilka innych zapowiedzi.

"Wprowadzamy teraz dodatki dla programu Outlook dla klientów Androida z kontami komercyjnymi Outlook.com i Office 365. Zamierzamy też niebawem wprowadzić dodatki dla klientów Gmaila na iOS i Androidzie" - pisze zespół Outlook. Użytkownicy najpopularniejszego obecnie systmeu mobilnego otrzymają dostęp do całego pakietu dodatków znanych już z iOS, wliczając w to Evernote, Microsoft Dynamics 365, Microsoft Translator, Nimble, OnePlaceMail, Outlook Customer Manager, Smartsheet czy Trello. Pojawią się też całkiem nowe dodatki, takie jak Wrike, JIRA, MeisterTask, Gfycat i MojiLala. Będą one dostępne nie tylko w Outlook na Androida, ale też w kliencie przeglądarkowym i aplikacjach na Windows, Mac i iOS.

Grycat Outlook Android

Dodatki - mówiąc krótko - pomagają nam wykonywać zadania szybciej. Przykładowo, gdy chcemy zapisać adres e-mail klienta w aplikacji biznesowej, szybko dodać zawartość wiadomości do tablicy projektu, przetłumaczyć wiadomość w locie lub nadać jej nieco estetyki i osobistego charakteru, wszystko to można zrobić za pomocą dodatków, nie opuszczając mobilnej, pulpitowej czy przeglądarkowej aplikacji Outlook. Zainstalowanie dodatków nie wiąże się ze specjalnymi trudnościami i przypomina instalowanie aplikacji ze Sklepu Windows czy Google Play. Będąc w Outlook, wystarczy wejść do Ustawień > Dodatki i stuknąć przycisk + obok dodatku, który chcemy aktywować.

Możliwość uruchamiania dodatków użytkownicy Androida mogą zaobserwować już teraz, jednak w niektórych przypadkach na wprowadzenie nowej sekcji trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni. Listę dodatków dla programu Outlook można przeglądać w Sklepie Office. Aplikację Microsoft Outlook można z kolei pobrać na Androida ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/en-us/2017/09/08/your-favorite-apps-now-in-outlook-on-android/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor