Menu kategorii
 • Ostatnia paczka aktualizacji zbiorczych dla Windows 10 powoduje dziwne problemy

  Ostatnia paczka aktualizacji zbiorczych dla Windows 10 powoduje dziwne problemy

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  09:40
  16.08.2019
  2481 wyświetlenie

  We wtorek mieliśmy Patch Tuesday i z tej okazji między innymi do Windows 10 trafiła paczka aktualizacji zbiorczych. Niestety okazało się, że aktualizacja powoduje problemy u niektórych użytkowników, którzy zgłaszają je między innymi na portalu Reddit. Po instalacji najnowszego update'u ich komputery zaczęły się naprawdę dziwnie zachowywać.

  System nagle się wyłącza, bez żadnego ostrzeżenia, po czym uruchamia się ponownie prosto do pulpitu, pomijając nawet ekran logowania. Natomiast inni użytkownicy natrafili na problemy już na etapie instalacji. Podczas próby zainstalowania najnowszej aktualizacji pojawiają się komunikaty o błędach 0x80073701 i 0x800f0982. Wstępna diagnoza problemów, jaką wykonali użytkownicy, wyklucza inne przyczyny ich występowania.

  Błędy te wydają się losowe i nie są związane z żadnym konkretnym modelem komputera. Szczerze mówiąc, jest to kolejna z tych sytuacji, gdzie spośród prawie miliarda komputerów z Windows 10 zaledwie ułamek procenta z nich doświadcza problemów. Microsoft stara się z tym walczyć, ale niestety przy tak dużej ilości różnych konfiguracji nie jest możliwe całkowite uniknięcie problemów. Czy ktoś z Was doświadczył wspomnianych kłopotów z najnowszą aktualizacją Windows 10? Dajcie znać w komentarzach.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-latest-cumulative-updates-failing-to-install-and-causing-random-reboots-for-some-users/

  Polecamy również w kategorii Windows 10