Menu kategorii
 • Opcje Bluetooth

  Opcje Bluetooth

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  00:00
  15.11.2007
  8565 wyświetleń

  System Windows Vista standardowo oferuje dodatkowe opcje konfiguracyjne urządzeń Bluetooth, dzięki czemu nie musimy instalować dodatkowego oprogramowania. Przyjrzyjmy się najważniejszym opcjom. W oknie Urządzenia Bluetooth dostępnym po wejściu w menu Start, Panel Sterowania, Sprzęt i dźwięk oraz Urządzenia Bluetooth, uzyskujemy dostęp do niezbędnych ustawień.
  W zakładce Urządzenia znajduje się lista dostępnych urządzeń znajdujących się w zasięgu Bluetooth (z którymi możemy się połączyć) oraz możemy dodać nowy sprzęt.
  W następnej zakładce Opcje, mamy możliwość ustawienia, czy urządzenia mogą łączyć się z komputerem.

  Zakładka Porty COM zawiera listę portów szeregowych, z których korzystają poszczególne urządzenia i ich usługi.
  W zakładce Udział możemy ustalić, czy łączące się z komputerem urządzenia będą miały dostęp do zasobów komputera, takich jak pliki czy też drukarka.
  W kolejnej zakładce Interfejs PIM możemy ustalić, czy urządzenia Bluetooth mogą wysyłać pliki PIM (wizytówki, kontakty, adresy) i jeśli tak, to z jakich programów mają korzystać.
  W przedostatniej zakładce Dźwięk mamy możliwość przekierowania dźwięków z komputera do wykorzystywanego urządzenia Bluetooth (lub na odwrót). Dzięki temu np. rozmowy telefoniczne będziemy mogli prowadzić z wykorzystaniem komputerowych głośników i mikrofonu.
  Natomiast w ostatniej zakładce Połączenie dial-up możemy wykorzystać telefon komórkowy czy modem bezprzewodowy do połączenia się z internetem. Funkcja jest bardzo przydatna jeśli chcemy w dowolnym miejscu mieć dostęp do internetu na laptopie.
  Dodatkowo mamy jeszcze możliwość wyłączenia niektórych dostępnych usług sprzętu Bluetooth. Aby tego dokonać, przechodzimy na zakładkę Urządzenia, klikamy na wybrane urządzenia, a następnie klikamy Właściwości. W nowym oknie na zakładce Usługi możemy wyłączyć zbędne usługi.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Komunikacja