Opcje Bluetooth

Opcje Bluetooth

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
00:00
15.11.2007
4 komentarze
6844 wyświetlenia

System Windows Vista standardowo oferuje dodatkowe opcje konfiguracyjne urządzeń Bluetooth, dzięki czemu nie musimy instalować dodatkowego oprogramowania. Przyjrzyjmy się najważniejszym opcjom. W oknie Urządzenia Bluetooth dostępnym po wejściu w menu Start, Panel Sterowania, Sprzęt i dźwięk oraz Urządzenia Bluetooth, uzyskujemy dostęp do niezbędnych ustawień.
W zakładce Urządzenia znajduje się lista dostępnych urządzeń znajdujących się w zasięgu Bluetooth (z którymi możemy się połączyć) oraz możemy dodać nowy sprzęt.
W następnej zakładce Opcje, mamy możliwość ustawienia, czy urządzenia mogą łączyć się z komputerem.

Zakładka Porty COM zawiera listę portów szeregowych, z których korzystają poszczególne urządzenia i ich usługi.
W zakładce Udział możemy ustalić, czy łączące się z komputerem urządzenia będą miały dostęp do zasobów komputera, takich jak pliki czy też drukarka.
W kolejnej zakładce Interfejs PIM możemy ustalić, czy urządzenia Bluetooth mogą wysyłać pliki PIM (wizytówki, kontakty, adresy) i jeśli tak, to z jakich programów mają korzystać.
W przedostatniej zakładce Dźwięk mamy możliwość przekierowania dźwięków z komputera do wykorzystywanego urządzenia Bluetooth (lub na odwrót). Dzięki temu np. rozmowy telefoniczne będziemy mogli prowadzić z wykorzystaniem komputerowych głośników i mikrofonu.
Natomiast w ostatniej zakładce Połączenie dial-up możemy wykorzystać telefon komórkowy czy modem bezprzewodowy do połączenia się z internetem. Funkcja jest bardzo przydatna jeśli chcemy w dowolnym miejscu mieć dostęp do internetu na laptopie.
Dodatkowo mamy jeszcze możliwość wyłączenia niektórych dostępnych usług sprzętu Bluetooth. Aby tego dokonać, przechodzimy na zakładkę Urządzenia, klikamy na wybrane urządzenia, a następnie klikamy Właściwości. W nowym oknie na zakładce Usługi możemy wyłączyć zbędne usługi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Komunikacja

Komentarze

 • witja 22:15 01.12.2007

  niestety u mnie nie ma okna Urządzenia Bluetooth w panelu sterowania/ sprzęt i dzwięki.vista home premium.?`

 • Mateusz Miciński 18:04 13.12.2007

  Jeśli w Panelu Sterowania nie posiadasz pozycji Urządzenia Bluetooth, oznacza to, że zainstalowałeś sterowniki i program innego producenta do zarządzania adapterem Bluetooth. Oprogramowania tego typu przejmują kontrolę nad zarządzaniem adapterem i usuwają z Panelu sterowania wspomnianą pozycję. Nawet czasami odinstalowanie oprogramowania nie przywraca ustawień w Panelu. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w adapter, który w pełni będzie kompatybilny z Vistą.

 • yaoo@wp.pl 22:04 23.12.2007

  Pytanie: Czy mogę słuchać (i jak) dżwięków z komputera ( np. tv. ) przez słuchawkę bluetooth ? Krzysztof Lis.

 • tak 19:38 10.11.2008

  <p>możesz ja tak mam zrobione do skypa</p>

Skomentuj

Autor