Menu kategorii
 • Okno Wprowadzenie

  Okno Wprowadzenie

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  25.01.2010
  4972 wyświetlenia

  Jeżeli po zakupie Windows 7 czujemy się zagubieni, nie bójmy się, Microsoft nie zostawił nas samym sobie. Oprócz funkcji pomocy dla każdego z komponentów, dodano także swoisty przewodnik po najważniejszych funkcjach systemu. Zobaczmy, do czego może się on przydać i jak go uruchomić.

  Aby włączyć Wprowadzenie, otwórzmy menu Start i kliknijmy ikonę Wprowadzenie. W nowym oknie pojawi się kilka pozycji reprezentujących różne aspekty systemu, z którymi warto się zapoznać. Kliknięcie każdej spowoduje wyświetlenie w górnej części okna jej opisu i pojawienie się odnośnika do włączenia omawianych ustawień.

  Okno Wprowadzenie

  Przejdź do trybu online, aby dowiedzieć się, co nowego w systemie Windows przeniesie nas do witryny Microsoftu zawierającej samouczki multimedialne. Wystarczy kliknąć Przejdź do trybu online, aby dowiedzieć się więcej. Przewodniki opisują najważniejsze zmiany w systemie Windows 7, oraz zapoznają nas z wieloma użytecznymi funkcjami najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft.

  Witryna Wprowadzenie do systemu Windows

  Drugą ikoną jest Personalizuj system Windows. Wybranie jej przeniesie nas do okna zmiany kompozycji wizualnej systemu, w której zmienimy tapetę pulpitu, kolor okien, czy dźwięki systemowe.

  Kolejną funkcją jest Transferuj pliki i ustawienia z innego komputera. Zaprowadzi nas ona do kreatora Łatwy transfer, który umożliwi łatwe przeniesienie najważniejszych elementów i ustawień ze starego komputera, bądź starszej wersji systemu w przypadku, gdy nie chcieliśmy lub nie mogliśmy wybrać opcji uaktualnienia systemu podczas instalacji.

  Następna ikona odpowiada za tworzenie Grupy domowej. Za pomocą tej funkcji można łatwo udostępniać biblioteki obrazów, muzykę, filmy wideo, dokumenty i drukarki w grupie domowej.

  Kolejna opcja w brzmieniu trochę mija się z faktycznym jej działaniem. Wybierz czas powiadamiania o zmianach na komputerze w rzeczywistości odpowiada za kontrolę ustawień funkcji Kontrola konta użytkownika. Możemy dzięki niej poprawić nieco bezpieczeństwo komputera.

  Idąc dalej, trafimy na ikonę, która pozwala szybko przenieść się na stronę usługi Windows Live i pobrać pakiet podstawowy oprogramowania tej usługi. Windows Live to serwis internetowy zbudowany przez firmę Microsoft, łączący w sobie konto pocztowe, komunikator internetowy, oraz wiele innych usług, powstałych z połączenia dawnej usługi MSN z nowymi funkcjami.

  Ostatnie trzy opcje odpowiadają natomiast za tworzenie kopii zapasowej danych z komputera, dodawanie nowych kont użytkownika i ustawienie wielkości tekstu wyświetlanego na ekranie dla osób ze słabszym wzrokiem.

  Kopia zapasowa


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Pierwsze kroki z Windows 7