Office na iPhone'a w stylu Windows 11

Office na iPhone'a w stylu Windows 11

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:08
14.11.2022
787 wyświetleń

Microsoft poinformował o aktualizacjach, które pomogą użytkownikom zrobić więcej z kontekstowym paskiem poleceń i paletą wstążki w aplikacjach Word, Excel, PowerPoint i Office na iPhonie. Elementy interfejsu powinny też dać większe poczucie czegoś znajomego, bowiem korzystają teraz ze stylu obowiązującego w Windows 11.

Aktualizacje, o których mowa, mają zapewnić nowoczesne wrażenia i wygląd kontekstowego paska poleceń i palety wstążki podczas pracy z dokumentami, skoroszytami i prezentacjami na iPhonie. Nowe, bardziej czytelne doświadczenie obejmuje:

  • Aktualizację wizualną obu elementów zgodnie ze stylem Microsoft Fluent Design, zaimplementowaną przy pomocy składników open-source Microsoftu.
  • Bardziej wydajne menu kontekstowego paska poleceń, które otwierają się szybciej i których rozmiar można zmieniać.

Office na iPhone   Office na iPhone

Możemy uzyskać dostęp do większej ilości poleceń, stukając ikonę "..." na kontekstowym pasku poleceń. Microsoft zachęca do wypróbowania takich scenariuszy, jak wstawianie obiektów do prezentacji (np. zdjęcia z aparatu lub Internetu, kształtu czy grafiki stockowej) lub zaznaczenie i sformatowanie tekstu w dokumencie Worda.

Funkcjonalności te są dostępne dla Insiderów korzystających z programów Word, Excel, PowerPoint i Office (Microsoft 365) w wersji 2.67 (Build 22110700).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.office.com/en-us/blog/get-fast-and-fluent-with-office-on-iphone

Polecamy również w kategorii Microsoft 365