Menu kategorii
 • Office 365 w telefonie komórkowym

  Office 365 w telefonie komórkowym

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  00:00
  24.04.2012
  4491 wyświetlenie

  Portal Office 365 do przede wszystkim dostęp do poczty e-mail, witryny SharePoint oraz komunikatora Lync. Do tych wszystkich funkcji dostęp możemy użyć z poziomu każdego komputera z dostępem do Internetu. Wystarczy tylko przeglądarka internetowa i ewentualnie aplikacja desktopowa Microsoft Lync 2010. Ale co, gdy jesteśmy poza domem, biurem, poza zasięgiem sieci Wi-Fi, czy po prostu nie mamy przy sobie komputera przenośnego? Wystarczy bowiem telefon z systemem Windows Phone! Najnowszy system mobilny Microsoftu, Windows Phone 7.5, jest w pełni integralny z usługami portalu Office 365. Poznajmy je...

  Do poczty e-mail działającej w oparciu o serwer Exchange Online w usłudze Office 365 dostaniemy się błyskawicznie. Na ekranie startowym systemu Windows Phone wystarczy wybrać aplikację Outlook, rozwinąć pasek aplikacji i wybrać polecenie dodaj konto e-mail. Teraz wystarczy wybrać pozycję Outlook i w dwa pola tekstowe wpisać adres e-mail oraz hasło (dokładnie te same dane, co do logowania do portalu Office 365). Po zatwierdzeniu danych przyciskiem zaloguj, system przeprowadzi konfigurację skrzynki pocztowej i uruchomi pierwszą synchronizację, pobierając wiadomości e-mail. Warto dodać, że także kalendarz w systemie Windows Phone będzie automatycznie synchronizowany z portalem Office 365. Tym samym od teraz mamy natychmiastowy dostęp do zalet aplikacji Outlook Web App w swoim telefonie!

  Dostęp do plików i list w witrynie SharePoint z poziomu telefonu z Windows Phone na pokładzie także jest bardzo proste! Przechodzimy do listy wszystkich aplikacji i uruchamiamy programu Office. Wybieramy teraz stronę lokalizacje i klikamy łącze Witryna zespołu. Po podaniu identyfikatora i hasła do portalu Office 365, wyświetlona zostanie cała zawartość witryny SharePoint. Poruszanie się po zawartości witryny, otwieranie dokumentów czy list zawartości, wykonuje się zupełnie tak samo, jak poprzez przeglądarkę. Niestety funkcjonalność witryny SharePoint w systemie Windows Phone jest mocno ograniczona: nie możemy edytować pozycji, tworzyć nowych list i elementów i tym podobnych.

  Windows Phone pozwala nam także na zachowanie pełnej komunikacji ze współpracownikami. A to dzięki aplikacji Microsoft Lync dla systemu mobilnego. Aby ją zainstalować, wystarczy przejść do Marketplace, wyszukać program Lync 2010 i zainstalować go zupełnie za darmo! Przy pierwszym uruchomieniu poproszeni zostaniemy o identyfikator i hasło. I po chwili będziemy mogli rozpocząć konwersację z naszym zespołem.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Poznaj Office 365 - artykuły