Oczyszczanie dysków

Oczyszczanie dysków

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
21.08.2006
40442 wyświetlenia

Podczas instalowania aplikacji na naszym dysku kopiowanych jest się wiele plików. Często instalatory tworzą tak zwane pliki tymczasowe, które służą im w celach wgrania się do systemu. Zazwyczaj gdy uruchamiamy aplikację, która jest skompresowana, najpierw program rozpakowywuje się do katalogu tymczasowego a dopiero później instaluje. Pliki te niestety nie są zazwyczaj po procesie instalacji usuwane i zaśmiecają nasz dysk. Na szczęście w prosty sposób możemy je skasować.

Musimy uruchomić program Oczyszczanie dysku. W tym celu klikamy na Start a następnie z menu wybieramy kolejno: Programy, Akcesoria, Narzędzia systemowe, Oczyszczanie dysku. Naszym oczom ukaże się okienko służące do wyboru dysku twardego. Niestety oczyszczanie przeprowadzamy dla każdego dysku osobno. Po zaznaczeniu napędu klikamy OK. Teraz wybieramy lokalizacje, które chcemy oczyścić. Za pomocą tego narzędzia możemy skasować pliki z Kosza a także z przeglądarki. Po dokonaniu wyboru (zaznaczmy przede wszystkim Pliki tymczasowe) klikamy przycisk OK. Niepotrzebne pliki zostaną usunięte z naszego komputera.

Aby zwolnić dodatkowo trochę miejsca na dysku możemy przejść na zakładkę Więcej opcji i tam w sekcji Przywracanie systemu kliknąć w przycisk Oczyść. W ten sposób skasujemy (oprócz ostatniego) w większości przypadków zupełnie niepotrzebne punkty przywracania systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Artykuły o Windows XP