Obszary programu SharePoint pozwolą osadzać strony internetowe

Obszary programu SharePoint pozwolą osadzać strony internetowe

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:40
28.10.2021
925 wyświetleń

Microsoft powiadomił o nowej opcji osadzania w Obszarach programu SharePoint (SharePoint Spaces). Jest to webowa, immersyjna platforma, która pozwala tworzyć i udostępniać bezpieczne oraz elastyczne doświadczenia Mixed Reality i dodawać nowy wymiar do firmowego intranetu z użyciem składników webowych 2D i 3D.

Obszar programu SharePoint jest platformą opartą na sieci Web, która umożliwia tworzenie i udostępnianie, bezpieczne i rozszerzalne funkcje rzeczywistości mieszanej. Dodaj nowy wymiar do intranetu, korzystając ze składników Web Part 2 i 3-w, aby utworzyć swój mieszany stan rzeczywistości.

Tworzenie obszaru jest bardzo podobne do konstruowania nowoczesnych witryn i obejmuje tworzenie przestrzeni oraz wybieranie opcji, takich jak struktura, tło i motyw. Dodaj składniki Web Part dla obiektów 3D, 360° obrazy i klipy wideo, obrazy 2D, tekst i nie tylko.

Dodawanie składników Web Part pozwala teraz użytkownikom osadzać strony HTML w Obszarach SharePointa. Autorzy zobaczą dostępny nowy składnik na pasku narzędzi, z kolei przeglądający zobaczą miniaturę obrazu w przestrzeni 3D, która może być przeglądany jako w pełni funkcjonalna nakładka HTML po wybraniu jej przez użytkownika. Przeglądający z zestawami mieszanej rzeczywistości będą widzieć tylko miniaturę — do czasu aż wybiorą przeglądarkę, by móc dokonać interakcji z osadzoną zawartością. Funkcjonalność pozwala twórcom dodawać treści, takie jak:

  • formularze programu Microsoft Forms
  • osadzona przeglądarka PowerPoint
  • witryny programu SharePoint
  • aplikacje Power Apps

Nowość zacznie być udostępniana użytkownikom SharePoint Spaces na początku listopada i powinna trafić do wszystkich pod koniec miesiąca. Funkcjonalność będzie dostępna na platformach Desktop, Web, Mobile i Mac.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://fixlaptop.com.au/microsoft-will-now-let-you-embed-web-pages-into-sharepoint-spaces/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365