Obsługa wiadomości w Your Phone. Poznajmy jej interfejs

Obsługa wiadomości w Your Phone. Poznajmy jej interfejs

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:17
17.08.2018
462 wyświetlenia

Your Phone (Twój telefon) to rozwijana przez Microsoft aplikacja dla Windows 10, która pozwoli nam bezproblemowo - a przede wszystkim bezprzewodowo - połączyć telefon z komputerem, by przerzucać zdjęcia, kontynuować przeglądanie witryn i SMS-ować. No właśnie, o ile przerzucanie zdjęć metodą przeciągnij-i-upuść nie stanowi problemu, o tyle obsługa wiadomości z poziomu pecetowej aplikacji jeszcze nie jest dostępna. Wiemy jednak, jak będzie wyglądać!

Aplikacja jest stale rozwijana w ramach programu Insider i jest dostępna dla użytkowników w gałęziach RS5 (Fast Ring) i 19H1 (Skip Ahead). Oznacza to, że jeśli nic się nie posypie, Your Phone w pełnej krasie zadebiutuje w publicznej aktualizacji Windows 10 już w październiku. Należy się spodziewać, że wtedy można będzie już zarządzać swoimi SMS-ami z komputera. Jedna z sekcji w Your Phone będzie wówczas działać jak aplikacja Wiadomości w Androidzie. Po przejściu na odpowiednią zakładkę ujrzymy typowy interfejs komunikatora. Różnica jest jednak taka, że wiadomości te są SMS-ami z prawdziwego zdarzenia.

Twój telefon

Co ciekawe, funkcja wydaje się dublować SMS Relay w Skype UWP czy właśnie udostępnioną SMS Connect w Skype Preview. Czy ma to sens? Prawdopodobnie tak, jako że nie każdy posiadacz Androida używa Skype'a, zaś Skype (jeszcze?) nie pozwala przerzucać zdjęć z Androida na komputer jednym przeciągnięciem myszki. Tak czy inaczej to właśnie Your Phone będzie standardową aplikacją pośredniczącą między telefonem a komputerem, dzięki której możemy zapomnieć o wycieraniu gniazd USB kablem czy o wysyłaniu sobie zdjęć na maila (lub - o zgrozo - na Facebooka). Jeśli Microsoft dorzuci do tego jeszcze funkcję tworzenia archiwum wiadomości i transfer innych plików niż zdjęcia z rolki aparatu, byłoby wyśmienicie.

Zrzut ekranu powyżej jest wczesnym spojrzeniem na obsługę Wiadomości w Your Phone i nie wiadomo, kiedy funkcja zostanie oddana do testów Insiderom. Całkiem możliwe, że stanie się to już w przyszłym tygodniu wraz z kolejnymi buildami Insider.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/08/17/heres-a-early-peek-at-the-windows-10-yo

Polecamy również w kategorii Android