Obrazy jako odpowiedzi w ankietach Microsoft Forms

Obrazy jako odpowiedzi w ankietach Microsoft Forms

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:00
28.11.2022
583 wyświetlenia

Wstawianie obrazów jako odpowiedzi to jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji wśród użytkowników formularzy i quizzów. W końcu staje się ona dostępna w Microsoft Forms. Na początku grudnia funkcja zacznie być stopniowo wdrażana na całym świecie. Odpowiadanie obrazami może przybierać różne formy — więcej szczegółów poniżej.

Obraz jako odpowiedź to opcja, która będzie wspierana zarówno w ankietach, jak i quizzach. Zdajemy sobie sprawę, że wizualizacja ma krytyczne znaczenie w nauczaniu i uczeniu się, pomagając uczniom łatwiej przyswoić kontekst i szybciej nawiązać połączenie z wiedzą, szczególnie w przypadku małych dzieci, które wciąż rozwijają umiejętności językowe — czytamy w oficjalnej zapowiedzi.

Wstawianie obrazów w Microsoft Forms może odbywać się na kilka sposobów:

  1. Zbiorowe importowanie, obsługiwane na urządzeniach desktopowych (PC) i mobilnych (smartfonach i tabletach) z limitem rozmiaru pojedynczego obrazu 5 MB. Dostępne są obrazy z OneDrive, Bing i oczywiście z pamięci lokalnej urządzenia. Możemy jednocześnie wybrać 5 obrazów, a następnie w razie potrzeby dodać kolejne.
  2. Obrazy jako odpowiedzi w ankietach Microsoft Forms

  3. Przeciąganie i upuszczanie obrazów bezpośrednio do ankiety/quizzu pozwala szybko wrzucić obrazy znajdujące się np. na Pulpicie albo w oknie Eksploratora plików.
  4. Obrazy jako odpowiedzi w ankietach Microsoft Forms

  5. Kopiuj i wklej to jeszcze jedna metoda, która pozwala zaoszczędzić czas i będzie wygodna w niektórych scenariuszach. Przykładowo możemy skopiować plik z Eksploratora, skopiować fragment obrazu w edytorze graficznym czy zrobić zrzut ekranu (np. Win + Shift + S) i wkleić go bezpośrednio w odpowiedzi Microsoft Forms.
  6. Obrazy jako odpowiedzi w ankietach Microsoft Forms

Co więcej, Microsoft Forms umożliwi zmianę rozmiaru obrazu jako odpowiedzi przed jej przesłaniem. Domyślnie obrazy będą automatycznie wyśrodkowane i dopasowane do zdefiniowanej ramki. Jeśli takie proporcje Ci nie pasują, możesz przybliżyć/oddalić obraz lub przeciągnąć go, aby zmienić zawartość widoczną w kadrze.

Obrazy jako odpowiedzi w ankietach Microsoft Forms

Obrazy będą wyświetlane, gdy użytkownicy tworzą i przeglądają ankietę w czasie projektowania, gdy respondenci wypełniają ankietę lub gdy właściciel chce sprawdzić szczegóły na poszczególnych stronach wyników. W pozostałych przypadkach (takich jak widok analizy na karcie odpowiedzi lub dane w arkuszu programu Excel) jako reprezentacje tych wyborów wyświetlany jest tylko tekst.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-forms-blog/image-as-choice-in-microsoft-forms/ba-p/3684786

Polecamy również w kategorii Microsoft 365