Nowy zestaw słuchawkowy Xbox Stereo Headset już w przedsprzedaży

Nowy zestaw słuchawkowy Xbox Stereo Headset już w przedsprzedaży

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:04
19.08.2021
1518 wyświetleń

Duży ekran wspierający graficzne innowacje, mocna konsola/PC, wygodna klawiatura i mysz lub kontroler i szybkie łącze internetowe to część rzeczy, które składają się na świetne doświadczenie gamingu. Nie powinniśmy przy tym zapominać o dźwięku, czyli o warstwie, która bywa traktowana trochę po macoszemu. A szkoda, bo na najtańszych głośnikach "komputerowych" czy słuchawkach sporo wrażeń zwyczajnie nam umyka. Dobra wiadomość jest jednak taka, że dobrego sprzętu z kategorii audio nie brakuje, a przykładem tego jest najnowsza propozycja od Xboksa.

Microsoft już od paru ładnych lat wypuszcza na rynek zestawy słuchawkowe dla graczy, by wymienić tylko Xbox Wireless Headset czy powstałe we współpracy z Bang & Olufsen zestawy z programu Designed for Xbox. Dziś do tej listy dołącza jeszcze jedna opcja: Xbox Stereo Headset (Zestaw słuchawkowy stereo dla konsoli Xbox). Jak podaje producent, zestaw ten dostarcza wszystkiego, czego można oczekiwać od sprzętu Xbox, a więc wydajności, wyróżniających się funkcji, jakości, dostępności i immersji na konsolach Xbox, komputerach i urządzeniach mobilnych.

Xbox Stereo Headset

Tworząc ten zestaw, Microsoft chciał wnieść nieco więcej wartości do kategorii słuchawek budżetowych. Udało się to osiągnąć m.in. dzięki czystemu dźwiękowi z mikrofonu, wysokiej jakości nausznikom i pokrętłu głośności na prawej obudowie. Poza tym Xbox Stereo Headset ma wiele cech znanych z Xbox Wireless Headset, takich jak lekki design czy regulowany pałąk, który wykorzystuje pluszową amortyzację, aby bardziej równomiernie rozłożyć nacisk wokół czubka głowy. Same słuchawki są bardzo lekkie i mają zapewniać komfort nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu. Zestaw można połączyć bezpośrednio z Kontrolerem bezprzewodowym Xbox lub innymi urządzeniami za pomocą gniazda jack 3,5 mm. Nie wymaga baterii.

Oprócz wiernego odwzorowania dźwięku z gier, rozmów, muzyki i filmów Zestaw słuchawkowy stereo dla konsoli Xbox wspiera technologie dźwięku przestrzennego wysokiej jakości, wliczając w to Windows Sonic, Dolby Atmos i DTS Headphone: X. Do korzystania z nich mogą być wymagane dodatkowe zakupy lub pobranie aplikacji.

Zestaw słuchawkowy stereo dla konsoli Xbox jest już dostępny w przedsprzedaży na terenie Polski. Cena w Microsoft Store wynosi 269,00 zł (zaw. VAT), a datę wydania ustalono na 21 września tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/08/19/game-on-with-new-xbox-stereo-headset/

Polecamy również w kategorii Xbox