Nowy projekt VAST ułatwi identyfikację problemów z bezpieczeństwem

Nowy projekt VAST ułatwi identyfikację problemów z bezpieczeństwem

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:17
17.04.2018
0 komentarzy
750 wyświetleń

Bezpieczeństwo firmowych sieci to krytyczny czynnik, na który każdy administrator powinien kłaść szczególny nacisk. Od właściwego zabezpieczenia firmowych danych zależy bardzo wiele, a ich wyciek lub utrata może skutkować naprawdę poważnymi problemami. Microsoft jest tego świadom i od dawna już oferuje różne formy i poziomy zabezpieczenia danych. Jest to wyścig zbrojeń, który nigdy się nie kończy, więc firma postanowiła wytoczyć kolejne działa na front walki o bezpieczeństwo. Tym razem pod nazwą Project VAST.

Visual Audition Security Tool

Wykorzystując połączone siły Power BI oraz narzędzi analitycznych Azure, Microsoft utworzył projekt mający na celu ułatwienie identyfikacji najważniejszych zdarzeń związanych z bezpieczeństwem. Visual Audition Security Tool wykorzystuje szereg narzędzi zarządzania bezpieczeństwem informacji i zdarzeń do zbierania logów bezpieczeństwa z kilku różnych źródeł. Tworzy interaktywną wizualizację danych, dzięki czemu organizacje będą mogły lepiej poznać luki w zabezpieczeniach. VAST przechwytuje dane na temat zdarzeń, grupuje je za pomocą Azure Log Analytics, a następnie za pomocą języka zapytań Kusto odnajduje odpowiednie dane i przesyła je do Power BI, gdzie są one wyświetlane wizualnie, aby pomóc administratorom w podjęciu właściwej decyzji. Wszystko w możliwie najkrótszym czasie — czas jest w kwestii bezpieczeństwa elementem krytycznym. Dane w Power BI są podzielone na zakładki, z których każda obejmuje jedną z podatności na ataki. Interfejs graficzny ma na celu ułatwienie szybkiego wykrycia zagrożeń, a także podjęcia błyskawicznej i precyzyjnej decyzji w celu ich eliminacji.

VAST Diagram

Jest to rozwiązanie, które zdecydowanie pomoże podjąć odpowiednie decyzje w odpowiednim czasie. Na chwilę obecną VAST jest dostępny jedynie w ramach Microsoft Premier Customers, lecz mamy nadzieję, że to znakomite narzędzie zostanie wkrótce oddane do szerszego grona użytkowników. VAST został zaprojektowany tak, aby mogły z niego skorzystać firmy różnej wielkości. Bezpieczeństwo danych jest kluczowe zarówno w przypadku małej firmy, jak i dużej korporacji. Gdy ta nowa technologia zostanie odpowiednio przetestowana, Microsoft z pewnością udostępni ją w ramach subskrypcji usługi Azure.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.technet.microsoft.com/jonsh/2018/03/28/finally-remove-your-security-blockers-introducing-project-vast/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor