Menu kategorii
 • Nowy interfejs Plików w Microsoft Teams już ogólnodostępny

  Nowy interfejs Plików w Microsoft Teams już ogólnodostępny

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:05
  29.02.2020
  1159 wyświetleń

  Luty jest wprawdzie najkrótszym miesiącem w roku, ale nie wpłynęło to na wielkość aktualizacji Microsoft Teams w tym miesiącu. Od integracji z Outlookiem, poprzez nowy interfejs Plików, kończąc na funkcjach związanych z komunikacją — aktualizacja ta wprowadza naprawdę sporo nowości. Nie przedłużając, zabieramy się za konkrety. Poniżej omawiamy najważniejsze zmiany.

  Zintegrowane doświadczenie Outlook i Teams

  Microsoft Teams to centrum pracy zespołowej, ale nie jedyna platforma komunikacji. Zintegrowanie go z Outlookiem ułatwi współpracę bez względu na to, gdzie odbywa się rozmowa. Dzięki temu możemy teraz przenieść konwersację e-mail wraz z załącznikami z programu Outlook wprost do czatu bądź kanału Teams. Służy do tego nowa ikona "Udostępnij w Teams" w Outlook. Działa to też w drugą stronę. Konwersację z Teams możemy przenieść do wiadomości e-mail w Outlook, klikając ikonę "Więcej opcji" w oknie czatu.

  Ukierunkowana komunikacja

  Co robisz, gdy musisz przekazać ważną wiadomość wszystkim kasjerom w sklepie albo wszystkim menedżerom w magazynie? Ukierunkowana komunikacja to nowa funkcja Teams, która pozwala wysyłać wiadomości do wszystkich osób przypisanych do określonego znacznika za jednym zamachem. Wystarczy @wzmianka nazwy tagu w poście. Za pomocą tagów właściciele zespołów mogą organizować użytkowników w oparciu o wspólne atrybuty, takie jak rola, projekt lub lokalizacja.

  Teams

  Automatyczne tworzenie zespołu obejmującego całą organizację

  Wszystkie nowe systemy z maksymalnie 5000 użytkownikami zaczną pracę w zespole obejmującym całą organizację. Komunikację w małych i średnich firmach można zacząć błyskawicznie.

  Ogólna dostępność nowego interfejsu Plików w oparciu o SharePoint

  O nowym interfejsie plików i sposobie ich udostępniania w Microsoft Teams pisaliśmy już w październiku. W tym miesiącu Microsoft informuje, że został on wdrożony już u 100% użytkowników na świecie.

  Teams

  Ogólna dostępność podpisów na żywo w spotkaniach Microsoft Teams

  Napisy generowane na żywo podczas spotkań sprawią, że nie przegapimy tego, co ktoś chce powiedzieć. Funkcjonalność przyda się zwłaszcza wtedy, gdy nasze warunki odsłuchowe nie są najlepsze, np. gdy korzystamy ze słuchawek albo głośników telefonu w hałaśliwym, zatłoczonym miejscu. Podpisy wspomagają też zrozumienie wśród rozmówców o różnym poziomie znajomości języka. Wystarczy je włączyć, aby móc czytać to, co mówią ludzie — w czasie rzeczywistym.

  Teams

  Przypinanie aplikacji do lewego menu

  Dostęp do ulubionych aplikacji jest teraz łatwiejszy dzięki możliwości ich przypięcia do lewej belki (pionowego paska menu). Aby to zrobić, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji i wybrać "przypnij". Aplikacja będzie dostępna zawsze pod ręką.

  Teams


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-february-2020/ba-p/1199785

  Polecamy również w kategorii Teams