Nowy interfejs Plików w Microsoft Teams już ogólnodostępny

Nowy interfejs Plików w Microsoft Teams już ogólnodostępny

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/29/2020, 5:05 PM

Liczba odsłon: 3180

Luty jest wprawdzie najkrótszym miesiącem w roku, ale nie wpłynęło to na wielkość aktualizacji Microsoft Teams w tym miesiącu. Od integracji z Outlookiem, poprzez nowy interfejs Plików, kończąc na funkcjach związanych z komunikacją — aktualizacja ta wprowadza naprawdę sporo nowości. Nie przedłużając, zabieramy się za konkrety. Poniżej omawiamy najważniejsze zmiany.

Zintegrowane doświadczenie Outlook i Teams

Microsoft Teams to centrum pracy zespołowej, ale nie jedyna platforma komunikacji. Zintegrowanie go z Outlookiem ułatwi współpracę bez względu na to, gdzie odbywa się rozmowa. Dzięki temu możemy teraz przenieść konwersację e-mail wraz z załącznikami z programu Outlook wprost do czatu bądź kanału Teams. Służy do tego nowa ikona "Udostępnij w Teams" w Outlook. Działa to też w drugą stronę. Konwersację z Teams możemy przenieść do wiadomości e-mail w Outlook, klikając ikonę "Więcej opcji" w oknie czatu.

Ukierunkowana komunikacja

Co robisz, gdy musisz przekazać ważną wiadomość wszystkim kasjerom w sklepie albo wszystkim menedżerom w magazynie? Ukierunkowana komunikacja to nowa funkcja Teams, która pozwala wysyłać wiadomości do wszystkich osób przypisanych do określonego znacznika za jednym zamachem. Wystarczy @wzmianka nazwy tagu w poście. Za pomocą tagów właściciele zespołów mogą organizować użytkowników w oparciu o wspólne atrybuty, takie jak rola, projekt lub lokalizacja.

Teams

Automatyczne tworzenie zespołu obejmującego całą organizację

Wszystkie nowe systemy z maksymalnie 5000 użytkownikami zaczną pracę w zespole obejmującym całą organizację. Komunikację w małych i średnich firmach można zacząć błyskawicznie.

Ogólna dostępność nowego interfejsu Plików w oparciu o SharePoint

O nowym interfejsie plików i sposobie ich udostępniania w Microsoft Teams pisaliśmy już w październiku. W tym miesiącu Microsoft informuje, że został on wdrożony już u 100% użytkowników na świecie.

Teams

Ogólna dostępność podpisów na żywo w spotkaniach Microsoft Teams

Napisy generowane na żywo podczas spotkań sprawią, że nie przegapimy tego, co ktoś chce powiedzieć. Funkcjonalność przyda się zwłaszcza wtedy, gdy nasze warunki odsłuchowe nie są najlepsze, np. gdy korzystamy ze słuchawek albo głośników telefonu w hałaśliwym, zatłoczonym miejscu. Podpisy wspomagają też zrozumienie wśród rozmówców o różnym poziomie znajomości języka. Wystarczy je włączyć, aby móc czytać to, co mówią ludzie — w czasie rzeczywistym.

Teams

Przypinanie aplikacji do lewego menu

Dostęp do ulubionych aplikacji jest teraz łatwiejszy dzięki możliwości ich przypięcia do lewej belki (pionowego paska menu). Aby to zrobić, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji i wybrać "przypnij". Aplikacja będzie dostępna zawsze pod ręką.

Teams