Nowy interfejs

Nowy interfejs

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
13.01.2008
2 komentarze
2493 wyświetlenia

Najnowsza odsłona siódmej edycji Internet Explorer to nie tylko zmiany w silniku oraz nowe mechanizmy bezpieczeństwa, lecz także nowy wygląd. Zobaczmy jakim zmianom został poddany interfejs. Klasyczne menu zostało zastąpione nowymi przyciskami. W prawym górnym rogu odnajdziemy Pole wyszukiwania, obok umieszczone zostały przyciski Odśwież oraz Zatrzymaj.

Poniżej tych elementów jest pięć kontrolek:

Ikona domku - jej naciśnięcie powoduje wyświetlenie strony domowej, obok znajduje się przycisk, który udostępnia więcej opcji.

Czytnik RSS - gdy jest podświetlona na pomarańczowo, to oznacza to iż możemy subskrybować dany kanał.

Drukuj - umożliwia wydruk strony Web.

Strona - kontrolka udostępnia opcje związane z wyświetlaną stroną.

Narzędzia - odnajdziemy tutaj zaawansowane opcje przeglądarki oraz dodatkowe funkcje.

Oczywiście elementy te możemy dodawać i usuwać. W ten sposób dostosujemy opcje według potrzeb i uznania. Aby to zrobić klikamy przycisk Narzędzia i przechodzimy do Paski narzędzi\Dostosuj. Jeśli chcemy dodać kontrolkę to z listy Dostępne przyciski: wybieramy element, a następnie naciskamy Dodaj, aby usunąć przycisk, zaznaczamy go na liście Przyciski paska narzędzi: i klikamy Usuń. Po zmodyfikowaniu paska naciskamy Zamknij.

W lewej, górnej stronie okna aplikacji zostały umieszczone kontrolki odpowiadające za nawigację. Poniżej zaś odnajdziemy przyciski Centrum ulubionych oraz Dodaj do ulubionych, dzięki którym łatwo możemy zarządzać ulubionymi witrynami.

W przeciwnym rogu przeglądarki natomiast odnajdziemy opcję związaną z powiększaniem witryn. Po naciśnięciu kontrolki możemy wybrać odpowiednią wartość, o którą zostanie przeskalowana strona.

Nic jednakże nie stoi na przeszkodzie, jeśli chcemy powrócić do standardowego menu, wywołamy je naciskając lewy klawisz ALT.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Nowy Internet Explorer

Komentarze

  • <p><span>Dlaczego<br />Windows Media Player nie powtarza zwiastunu czy innego krotkiego klipu<br />w oknie przegladarki firefox oraz wylacza 200% zoom??? mimo iz w samym odtwarzaczu jest taka<br />opcja wlaczona... mowa o pluginie wmp do firefox, jak wiadomo po<br />zainstalowaniu go mozna ogladac klipy ze stron w samym oknie<br />przegladarki bez uruchamiania okna samego odtwarzacza, jednak nie mozna<br />ustawic na stale zoom 200% oraz trybu powtarzania, przeciez to jest<br />chore, i czym tu sie zachwycac caly microsoft jest do bani a ten plugin<br />to tylko w teori ulatwia korzystanie.</span></p>

  • wrar 20:20 17.02.2010

    Pod Bajerfoksem, powiadasz? A z Intermet Explorerkiem tak nie jest? Jeśli w IE plugin działa dobrze i są te funkcje, to widocznie kolejna próba promowania własnej przeglądarki. \no trudno.

Skomentuj

Autor