Nowe połączenia z kontem Google w Windows Phone już w czerwcu?

Nowe połączenia z kontem Google w Windows Phone już w czerwcu?

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
16:57
11.03.2013
2338 wyświetleń

Protokoły CalDAV i CardDAV wspierające usługi konta Google w systemie Windows Phone mają zostać wprowadzone do końca czerwca tego roku. Ale co w przypadku zapowiadanej niedawno większej aktualizacji systemu?

W grudniu ubiegłego roku Google zapowiedziało, że rezygnuje z obsługi protokołu Exchange Active Sync w Windows Phone. Oznaczało to, że użytkownicy korzystający z konta Google i poczty Gmail nie mieliby możliwości synchronizacji swoich danych, kalendarza oraz listy kontaktów z systemem Windows Phone. W związku z tym, że według statystyk kont Google jest więcej niż kont Hotmail czy Outlook.com, Microsoft w trosce o swoich klientów wynegocjował z Google żeby ostateczna rezygnacja z protokołu Exchange Active Sync miała miejsce w lipcu. Tyle czasu Microsoft potrzebował na wprowadzenie do Windows Phone obsługi nowych połączeń.

Dzisiaj jeden z członków zespołu Windows Phone zapowiedział, że system będzie wspierał protokoły CalDAV i CardDAV jeszcze przed końcem półrocza. Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że Microsoft zapowiedział niedawno, iż jeszcze w tym roku użytkownicy Windows Phone powinni oczekiwać dużych aktualizacji systemu lub zupełnie nowej wersji. Nowe protokoły to niewielka zmiana, dlatego należy spodziewać się, że firma może zmienić zdanie i ponowna możliwość połączenia nowego konta Google z Windows Phone może nastąpić dopiero jesienią. W chwili obecnej oprócz informacji o planach wprowadzenia CalDAV i CardDAV w czerwcu nie zostały podane żadne inne wiadomości. Szczegółowe informacje dotyczące tej zmiany powinny pojawić się podczas konferencji deweloperów Windows Phone na przełomie maja i czerwca.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-expected-to-deliver-windows-phone-caldav-and-carddav-support-by-june-30

Polecamy również w kategorii Windows Phone