Nowe opcje projektowania i udostępniania ankiet Microsoft Forms

Nowe opcje projektowania i udostępniania ankiet Microsoft Forms

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:45
20.12.2022
558 wyświetleń

Microsoft Forms otrzymał nowe funkcje związane z projektowaniem strony tytułowej i udostępnianiem ankiet. Nowości te są już dostępne dla wszystkich subskrybentów biznesowych i edukacyjnych Microsoft 365. Przyjrzyjmy się, jak wyglądają te opcje oraz jak z nich korzystać, aby poprawić wygląd ankiet i wygodniej je udostępniać.

Projektowanie strony tytułowej ankiety z Microsoft Design

Wystarczy wpisać parę słów kluczowych opisujących motyw formularza, aby uzyskać przygotowany zestaw szablonów stron tytułowych w oparciu o ten motyw. Jest to możliwe dzięki funkcjonalności Design opartej na sztucznej inteligencji. Użytkownik może również przesłać obrazy ze swojego urządzenia bądź z wyszukiwarki obrazów Bing, aby ulepszyć design strony tytułowej. Aby zapewnić odbiorcom jeszcze większą immersję, można też dołączyć muzykę!

Microsoft Forms - projektowanie strony tytułowej

Udostępnianie ankiet Microsoft Forms w wielu kanałach

Możesz teraz wysyłać swoje ankiety lub formularze w wielu kanałach, wliczając w to Outlook, Microsoft Teams, kod QR, a nawet Facebook i Twitter. Te dwa ostatnie kanały dotyczą jednak tylko kont konsumenckich.

Microsoft Forms - udostępnianie ankiety

Udostępnianie ankiet Microsoft Forms poprzez e-mail

Kiedy wysyłasz ankietę lub quiz w programie Outlook, wówczas jej/jego wygląd w wiadomości prezentuje się tak, jak na zrzucie ekranu poniżej. W e-mailu wyświetlać się będzie również strona tytułowa ankiety!

Microsoft Forms - udostępnianie ankiety

Udostępnianie ankiet Microsoft Forms poprzez kod QR

Jeśli chcesz wysłać ankietę offline, aby zebrać odpowiedzi, możesz skorzystać z gotowego do pobrania kodu QR, który zostanie wygenerowany przez aplikację Microsoft Forms. Wystarczy go wysłać odbiorcom.

Microsoft Forms - udostępnianie ankiety

Formularze, ankiety i quizzy można wysyłać jednocześnie na zewnętrzne i wewnętrzne (wobec organizacji użytkownika) adresy e-mail.

Wymienione wyżej funkcje są już dostępne dla wszystkich edukacyjnych oraz biznesowych subskrybentów Microsoft 365.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.office.com/en-us/blog/cover-page-and-distribution-options-improvements-in-forms

Polecamy również w kategorii Microsoft 365