Nowa usługa lokalizacyjna trafi do Azure

Nowa usługa lokalizacyjna trafi do Azure

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
15:46
29.11.2017
0 komentarzy
766 wyświetleń

Jak doskonale wiadomo, w interesie każdej firmy jest monitorowanie na bieżąco należących do nich aktywów. Obejmuje to oczywiście również ich fizyczne położenie – w końcu chyba każdy przedsiębiorca ceni sobie pewność, że jego pracownicy nie urządzają sobie służbowymi samochodami rajdów poza godzinami pracy. Oczywistym było więc, że z czasem Microsoft zadba o to aby odpowiednie usługi lokalizacyjne stały się dostępne za pośrednictwem Azure, zaś w dniu wczorajszym doczekaliśmy się w końcu oficjalnej zapowiedzi nowego serwisu z tym właśnie powiązanego – Azure Location Based Services.

Logo firmy przed jedną z siedzib

Nowa usługa oferowana przez Microsoft umożliwić ma cały szereg działań powiązanych z bazowaniem na danych lokalizacyjnych. Oznacza to między innymi błyskawiczne określanie położenia aktywów, czy też możliwość planowania tras dla całej flotylli dostawczej. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez nawiązania współpracy pomiędzy Microsoftem oraz innymi wyspecjalizowanymi firmami: TomTom oraz Esri. Pierwsza z nich odpowiada za dostarczenie niezbędnych danych lokalizacyjnych, podczas gdy domeną drugiej jest udostępnienie niezbędnych API. Nowy serwis znajduje się już w fazie zamkniętych testów, natomiast jego ogólnodostępna wersja ma zostać oddana do użytku w roku 2018, obsługując około 30 języków.

Niestety, nie wiadomo czy nowa usługa trafi do użytku również w Polsce, wydaje się to być jednak całkiem prawdopodobne – w końcu w naszym kraju wielu przedsiębiorców korzysta z platformy Azure. Prawdopodobnie przyjdzie nam na to jednak poczekać nieco dłużej niż do samej premiery nowego serwisu, gdyż potrzebna będzie przy tym synchronizacja odmiennego pakietu map.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-brings-enterprise-location-based-services-azure-help-tomtom

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor