Menu kategorii
 • Nowa kompilacja Windows 10 ze Spartanem na pokładzie

  Nowa kompilacja Windows 10 ze Spartanem na pokładzie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  01:25
  31.03.2015
  4861 wyświetlenie

  Uczestnicy programu Windows Insider otrzymali przed chwilą dostęp do nowej kompilacji systemu Windows 10: Technical Preview o numerze 10049. Jest to pierwsza oficjalna kompilacja systemu, w której znajdziemy długo wyczekiwaną przeglądarkę o nazwie kodowej Spartan.

  By uaktualnić system do najnowszej wersji, należy postępować według poniższej instrukcji:

  1. Przechodzimy do ekranu usługi "Windows Update"
  2. W oknie aplikacji wybieramy sekcję "Aktualizacje i odzyskiwanie"
  3. Klikamy "Sprawdź aktualizacje"
  4. Pobieramy nową kompilację (fbl_impressive 10049 Professional)

  Spartan

  Jak twierdzi Microsoft, Spartan jest jedyną nową funkcją, jaką znajdziemy w buildzie 10049. Kompilacja przeznaczona jest dla użytkowników domowych - tym samym Microsoft odradza jej instalację deweloperom, co ma związek z potencjalnymi błędami związanymi z wybranymi narzędziami. Dotyczą one emulatorów, które mogą się nie załadować, a użytkownik nie będzie mógł rozwijać aplikacji Windows w mobilnym emulatorze, oraz funkcji projektowania XAML w środowiskach Visual Studio i Blend, która wysypuje się po uruchomieniu. "Jeśli jesteś programistą, który potrzebuje tych narzędzi do opracowywania uniwersalnych aplikacji Windows, zalecamy przejście na metodę aktualizacji Slow Ring i poczekanie na poprawkę, która zażegna te problemy" - ostrzega Microsoft.

  W kompilacji 10049 możemy też doświadczyć innego błędu, podczas którego zamiast pulpitu ujrzymy niebieski ekran. W takim przypadku, by przywrócić normalne funkcjonowanie systemu, należy wówczas zablokować komputer, używając skrótu klawiszowego Win + L, a następnie zalogować się ponownie. Możemy również użyć kombinacji Ctrl + Shift + Esc, by przejść do widoku zadań.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/download-windows-10-build-10049-spartan-has-arrived

  Polecamy również w kategorii Windows 10