Menu kategorii
 • Nowa kompilacja Windows 10 dostępna dla najbardziej aktywnych testerów

  Nowa kompilacja Windows 10 dostępna dla najbardziej aktywnych testerów

   Krzysztof Kapustka
  Krzysztof Kapustka
  20:04
  09.07.2015
  3986 wyświetleń

  Microsoft nie zdołał co prawda wyłonić wersji RTM systemu Windows 10 w zaplanowanym przez siebie terminie, jednak w żadnym stopniu nie przeszkodziło to firmie w kontynuowaniu prac nad dalszym rozwojem tego produktu. Tym samym do Szybkiego kręgu aktualizacji trafiła dziś nowa kompilacja systemu Windows 10, oznaczona numerem 10166.

  Najnowszy build wnosi wiele istotnych poprawek podnoszących ogólną stabilność i wydajność systemu, wprowadzając przy tym jedną nową funkcjonalność o nazwie Microsoft Wi-Fi, będącą zaktualizowaną wersją usługi Skype Wi-Fi. Jak pamiętamy, usługa ta pozwala na zakup wybranej liczby kredytów, które możemy następnie wykorzystać w formie opłat za połączenia realizowane w ramach płatnego dostępu do Internetu. Na chwilę obecną rozwiązanie to będą mogli przetestować tylko i wyłącznie mieszkańcy amerykańskiego Seattle, a wkrótce także i pozostali obywatele Stanów Zjednoczonych. Mimo że Microsoft ma w planach nawiązanie współpracy z licznymi dostawcami i operatorami w większości pozostałych państw, nie wiadomo kiedy dokładnie funkcja ta będzie dostępna w naszym kraju.

  Obok omawianej tu kompilacji testowej Microsoft opublikował także odpowiadające jej wydanie poglądowe pakietu SDK dla Windows 10 wraz z dedykowanymi najnowszej kompilacji emulatorami Windows 10 Mobile. Deweloperów zainteresowanych listą zmian w najnowszym SDK odsyłamy do stosownego wpisu opublikowanego na oficjalnym blogu Building Apps for Windows.

  Jak przekonuje sam dyrektor programu Windows Insider, Gabe Aul, użytkownicy testujący którąkolwiek z dotychczasowych kompilacji poglądowych Windows 10 z pewnością nie będą żałować uaktualnienia do najnowszej wersji systemu. Zespół Windows ciężko pracuje nad kolejnymi kompilacjami testowymi, zbliżając się powoli do końca planowanych prac. Do oficjalnej premiery systemu Windows 10 pozostało już tylko 20 dni.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows 10