Nowa funkcja długotrwałego przechowywania danych w Azure

Nowa funkcja długotrwałego przechowywania danych w Azure

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:31
25.08.2017
0 komentarzy
1343 wyświetlenia

Coraz większe skupienie się przez Microsoft na rozwoju sztucznej inteligencji nie przeszkadza mu najwyraźniej w ulepszaniu jednego z jego najlepszych produktów – oczywiście mowa tu o Azure. Możliwości przechowywania danych przez użytkowników niebawem ulegną rozwojowi, bowiem do testów oddana została właśnie nowa funkcja, Azure Archive Blob Storage (w wersji podglądowej). Przydatna będzie ona zwłaszcza użytkownikom potrzebującym przestrzeni magazynowej na dane, które mają zamiar zarchiwizować na dłuższy okres czasu. Oczywiście aby uzyskać do nich później dostęp, należy złożyć odpowiednie żądanie oraz nieco poczekać. Microsoft opisuje opracowane rozwiązanie jako idealne dla firm planujących zredukować koszty przechowywania danych.

Wybór typu dostępu w Azure

Na oficjalnym blogu Azure możemy także znaleźć kluczowe cechy Azure Archive Blob Storage:

  • Stosunek jakości do ceny. Archiwizowanie danych jest najtańszą opcją przechowywania w Azure. Mogą z tego skorzystać zwłaszcza użytkownicy przechowujący dane przez długi czas, korzystając z nich rzadko.
  • Bezproblemowa integracja. Klienci mogą dokonywać na obiektach operacji podobnych do ty, które dostępne były w poziomach dostępu Hot oraz Cool. Umożliwi to łatwą integrację nowych dostępów z aplikacjami użytkowników.
  • Dostępność. Nowe rozwiązanie zapewni taki sam poziom dostępności SLA, jak w przypadku dostępu Cool (99%).
  • Wytrzymałość. Wszystkie poziomy dostępu, w tym archiwizacyjne, stworzone zostały z myślą o zapewnieniu tej samej, wysokiej trwałości.
  • Bezpieczeństwo. Wysokie bezpieczeństwo zapewnia między innymi fakt, że podczas przechowywania są one odpowiednio zaszyfrowane.

Jak widać, gigant z Redmond nie spoczywa na laurach, starając się oddać w ręce swoich klientów rozwiązania nie tylko bezpieczne i stabilne, lecz również odpowiednio rozwinięte i nowoczesne. Mimo że polityka firmy nieco zmieniła się w ostatnim czasie, skupiając się na innym sektorze, pewnym jest że Azure czeka w przyszłości jeszcze sporo ulepszeń – w końcu jest to jeden z głównych produktów Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://azure.microsoft.com/en-us/blog/announcing-the-public-preview-of-azure-archive-blob-storage-and-blob-level-tiering/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor