Nowa era Snapdragona. Qualcomm zapowiada odświeżenie portfolio

Nowa era Snapdragona. Qualcomm zapowiada odświeżenie portfolio

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:02
22.11.2021
1292 wyświetlenia

Jeszcze parę godzin temu cytowaliśmy doniesienia, że Qualcomm utraci wyłączność na układy SoC dla Windows on ARM, a już teraz firma ogłosiła duże zmiany w swoim portfolio. Snapdragon zyska nową identyfikację wizualną — od logo, po odznaki i ikonografię, ale również nową strukturę nazewnictwa i... indywidualność. Producent oznajmił bowiem, że marki Qualcomm i Snapdragon ulegają rozdzieleniu! Szczegóły poniżej.

Snapdragon to marka układów SoC znana nie tylko ze smartfonów, ale też z urządzeń wearable, tabletów, AR/XR, komputerów i samochodów. Pod marką Snapdragon istnieje też kilka rozwiązań software'owych. Teraz, gdy Qualcomm patrzy w przyszłość i wyczekuje dalszego wzrostu platform, funkcji i doświadczeń, nadszedł czas, by zastanowić się nad odważnymi krokami, jakie podjęto, aby uczynić Snapdragona wiodącą marką technologii różnych kategorii i przygotować się na to, co będzie dalej — napisał producent. Dodaje on, że Snapdragon będzie sercem jeszcze większej ilości urządzeń niż do tej pory, zaś sama marka będzie potrzebowała więcej przestrzeni. Zapewnić ją mają właśnie nowo ogłoszone zmiany.

Co konkretnie się zmieni? Oto lista rzeczy opublikowana przez Qualcomm:

  • Producent oddziela marki Qualcomm i Snapdragon. W przyszłości Snapdragon stanie się samodzielną marką produktu z konkretnymi nawiązaniami do marki Qualcomm, gdy będzie to potrzebne.
  • Nowe kolory reprezentatywne, w tym: Midnight, Gunmetal, Nickel, Snapdragon Red i Gold.
  • Ikoniczna "kula ognia" zyska nowe znaczenie i zamanifestuje się w nowych zasobach wizualnych i innych kreatywnych realizacjach.
  • Nowa, uproszczona i spójna struktura nazewnictwa platform Qualcomm, która ułatwi klientom odnajdywanie i wybieranie urządzeń ze Snapdragonem. Platformy mobilne przejdą na jednocyfrowy numer serii i generacji, dostosowując się do innych kategorii produktów, zaczynając od najnowszej flagowej platformy Snapdragon 8-series.
  • W całym portfolio Qualcomm złoto będzie odtąd używane tylko do reprezentowania produktów z półki premium.
  • Jako że technologia 5G stała się wszechobecna w układach Snapdragon, potrzeba jej przywoływania w nazwach produktów stała się zbędna. Na połączonych platformach Snapdragon będzie ona oczywistością.
  • Odznaki zostały przeprojektowane, zapewniając bardziej klarowny, nowoczesny i prosty wygląd.
  • Portfolio motoryzacyjne Qualcomm jest teraz w 100% oznaczone marką Snapdragon na poziomie platformy i warstwy doświadczenia, np. Snapdragon Ride Platform czy Snapdragon Digital Chassis.

Qualcomm stanął na progu nowej ery marki Snapdragon, w której zawsze chodzi o najwyższą wydajność — twierdzi producent. Dalsze produkty będą tworzone w oparciu o tę markę i o wspomniane wyżej zasady, tak aby przekraczać oczekiwania konsumentów i tworzyć doświadczenia premium, na jakie zasługują.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.qualcomm.com/news/onq/2021/11/22/welcome-new-era-snapdragon

Polecamy również w kategorii Urządzenia