Menu kategorii
 • Nowa aplikacja Zegar z funkją sesji skupienia już dostępna w Windows 11

  Nowa aplikacja Zegar z funkją sesji skupienia już dostępna w Windows 11

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:32
  20.08.2021
  2919 wyświetleń

  W zeszłym tygodniu nadeszła pierwsza fala aktualizacji preinstalowanych aplikacji w Windows 11. Insiderzy w kanale Dev mogli już zacząć testować nowe wersje Kalkulatora, Narzędzia wycinanie, Poczty i Kalendarza. Microsoft zapowiedział też, że takich aktualizacji będzie więcej. Właśnie ukazała się jedna z nich.

  Sesje skupienia i nowa aplikacja Zegar w Windows 11

  O nowej funkcjonalności znanej jako "Sesje skupienia" pisaliśmy na początku miesiąca, kiedy to Panos Panay z Microsoft pokazał ją na swoim Twitterze. Focus Sessions to nowość w Windows 11, która ułatwi nam skupienie się na zadaniach. Pozwoli wybrać taska z listy aplikacji Zadania, muzykę z odtwarzacza Spotify (dzięki bezpośredniej integracji), czas sesji skupienia i opcjonalnie ilość przerw. Po kliknięciu przycisku sesja się rozpocznie, a w oknie ukaże się minutnik i wizualne wskaźniki postępów. Teraz okazuje się, że cała ta funkcjonalność została zintegrowana w nowej aplikacji Zegar.

  Zegar w Windows 11

  Krótko po oddaniu do testów Windows 11 zaczęły się ukazywać zupełnie nowe aplikacje, takie jak Czat z Microsoft Teams. Czy można powiedzieć, że Zegar jest zupełną nowością? Niekoniecznie. Pod tą nazwą kryje się dawna aplikacja Alarmy i zegar, tyle że wyposażona w nową funkcjonalność w postaci sesji skupienia. Skąd w ogóle pomysł na coś takiego?

  Dotarły do nas opinie klientów, że pozostawanie skupionym i bycie produktywnym to prawdziwe wyzwanie. Też tak czujemy! Gdy praca i nauka w trybie hybrydowym stały się normą, skupienie na "cyfrowym zdrowiu" stało się ważniejsze niż kiedykolwiek, a nowa funkcjonalność Focus Sessions została zaprojektowana, by pomóc.
  — Dave Grochocki, Senior Program Manager Lead w Windows Inbox Apps, Microsoft

  Sesje skupienia wydają się funkcją dobrze przemyślaną, a zaprezentowane przez Microsoft techniki rzeczywiście są w stanie pomóc nam się skupić. Co konkretnie dostarcza aplikacja?

  Minutnik Skupienia

  Focus Timer ułatwia osiąganie celów i wykonywanie zadań w sesjach skupienia. Wystarczy podać, ile czasu mamy, a aplikacja zajmie się resztą.

  Sesje skupienia w Windows 11

  Wyszukiwanie najlepszego podkładu do sesji ze Spotify

  Badania pokazały, że dźwięk zmniejsza szansę rozproszenia się innymi rzeczami. Sesje skupienia wspierają połączenie do Twojego konta w Spotify i pomagają znaleźć idealną ścieżkę dźwiękową dla sesji skupienia. Sugerowane playlisty utrzymane są w klimatach chillout, lounge, ambient etc.

  Sesje skupienia w Windows 11

  Kontrola nad Twoimi zadaniami z Microsoft To Do

  Wybierz zadanie, nad którym chcesz pracować w sesji skupienia, i po wszystkim oznacz je jako wykonane. Sesje skupienia integrują się z aplikacją To Do, pozwalając wykonywać zapisane w niej zadania bez utraty kontekstu.

  Sesje skupienia w Windows 11

  Budowanie dobrych nawyków

  Habit Building to funkcjonalność, dzięki której zbudujesz zdrowe nawyki w świecie cyfrowym. Możesz ustalić cel na ten dzień i stanąć przed wyzwaniem, by mu podołać. Dzięki funkcji śledzenia dziennych postępów (Daily progress) zyskasz wgląd w swoje cele.

  Sesje skupienia w Windows 11

  Sesje skupienia i aplikacja Zegar z odświeżoną warstwą wizualną są na razie dostępne tylko dla Windows Insiderów korzystających z Windows 11 w Dev Channel. Zapewne już niedługo zarówno te, jak i inne zaktualizowane aplikacje trafią też do Beta Channel i pozostałych kanałów. Jednocześnie Microsoft dodaje, że takich aktualizacji będzie więcej, dlatego miejcie oczy i uszy szeroko otwarte! O wszystkich tych nowościach jak zawsze przeczytacie na łamach CentrumXP.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/08/19/new-clock-app-for-windows-11-with-focus-sessions-rolling-out-to-windows-insiders/

  Polecamy również w kategorii Windows 11