Nowa aplikacja Mój Office udostępniana dla wszystkich w Windows 10

Nowa aplikacja Mój Office udostępniana dla wszystkich w Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:35
20.02.2019
3272 wyświetlenia

Pod koniec zeszłego roku Microsoft przedstawił nową aplikację Office, która miała zastąpić dotychczas używaną aplikację Mój Office. Jest to darmowa aplikacja, współpracująca nie tylko ze wszystkimi subskrypcjami Office 365, ale również z Office 2019, Office 2016 i Office Online. Wcześniej nową aplikację mogli testować tylko Windows Insiderzy w Fast Ring. Od dziś zaczyna być ona udostępniana wszystkim w Windows 10.

"Mój Office" miał zostać automatycznie przekształcony w nowy "Office" w najbliższych (po grudniu) miesiącach. Wygląda na to, że proces ten już się zaczął. Informuje o tym kilka największych amerykańskich portali, jednakże sami nie możemy tego potwierdzić empirycznie. W naszym przypadku (a zapewne u innych polskich użytkowników wygląda to tak samo) wciąż mamy do czynienia z aplikacją "Mój Office" i jej dotychczasowym interfejsem, zarówno na redakcyjnym sprzęcie, jak i w ofercie Microsoft Store. Aktualizacja będzie więc najpewniej udostępniana falami.

Przypomnijmy, że kluczowe funkcje nowej aplikacji Office to:

  • Szybkie przełączanie się między aplikacjami: wszystkie nasze aplikacje Office zostały zgromadzone w jednym miejscu i możemy przełączać się między nimi jednym kliknięciem.
  • Powrót do pracy: możemy powrócić do niedawno używanych dokumentów, przypiętych dokumentów lub dokumentów, które nam udostępniono. Dotyczy to plików zarówno przechowywanych na urządzeniu lokalnym, jak i znajdujących się w OneDrive lub SharePoint.
  • Znajdowanie tego, czego potrzebujemy: dzięki trwałej integracji z Microsoft Search możemy szybko wyszukiwać aplikacje, dokumenty, osoby i strony, których potrzebujemy, by wykonać swoje zadania.
  • Dostosowanie do charakteru firmy: organizacje mogą włączyć do aplikacji Office swój branding, zintegrować ją z inną linią aplikacji biznesowych oraz dostosować ją do potrzeb użytkowników poprzez pojedyncze logowanie.

Nowa aplikacja stanowić ma niejako centrum dowodzenia nad całym naszym Officem, niezależnie od tego, z której wersji korzystamy. Jako że spora część użytkowników Office 365 zaczyna swoją pracę z pakietem od wejścia na stronę Office.com, Microsoft postanowił przenieść jej funkcjonalność do aplikacji, aby użytkownicy nie musieli specjalnie otwierać przeglądarki. Poza tym nowa aplikacja to również nowy design utrzymany w stylu Fluent.

Na pewno damy Wam znać o naszych wrażeniach, kiedy na nasze maszyny z publicznym wydaniem Dziesiątki dotrze nowa aplikacja. A czy Wasza aplikacja "Mój Office" zamieniła się już w "Office"?

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/my-office/9wzdncrd29v9

Polecamy również w kategorii Office 365