Menu kategorii
 • Dostęp do Office 365 będzie jeszcze łatwiejszy

  Dostęp do Office 365 będzie jeszcze łatwiejszy

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:30
  19.12.2018
  1797 wyświetleń

  W zeszłym roku Microsoft zaktualizował stronę Office.com, mając na uwadze przede wszystkim dwie rzeczy - pomoc użytkownikom w czerpaniu największych korzyści z Office i umożliwienie im szybkiego powrotu do spraw, nad którymi ostatnio pracowali. Witryna została ciepło przyjęta przez klientów - na tyle, że obecnie 40% użytkowników Office 365 w przeglądarce zaczyna swoją pracę od wejścia na Office.com. Od dziś nie trzeba będzie jednak otwierać tej strony, bowiem cała jej funkcjonalność została przeniesiona do nowej aplikacji.

  Aplikacja ta nosi po prostu nazwę Office i jest przeznaczona dla wszystkich w Windows 10. Jest to darmowa aplikacja, współpracująca nie tylko ze wszystkimi subskrypcjami Office 365, ale również z Office 2019, Office 2016 i Office Online.

  Nowa aplikacja Office zastąpi aplikację Mój Office, która do tej pory pomagała nam zarządzać subskrypcją Office 365. Jeśli używacie tej aplikacji, w następnych miesiącach zostanie ona automatycznie zaktualizowana do tej zupełnie nowej wersji. Jeśli nie chcecie czekać, będzie można ją również pobrać z Microsoft Store. Począwszy od nadchodzącego lata, wszystkie nowe urządzenia z Windows 10 będą ukazywać się z już zainstalowaną aplikacją Office, dzięki czemu łatwiej będzie rozpocząć pracę z pakietem na nowym urządzeniu.

  Office dla Windows 10

  Kluczowe funkcje nowej aplikacji Office to:

  • Szybkie przełączanie się między aplikacjami: wszystkie nasze aplikacje Office zostały zgromadzone w jednym miejscu i możemy przełączać się między nimi jednym kliknięciem.
  • Powrót do pracy: możemy powrócić do niedawno używanych dokumentów, przypiętych dokumentów lub dokumentów, które nam udostępniono. Dotyczy to plików zarówno przechowywanych na urządzeniu lokalnym, jak i znajdujących się w OneDrive lub SharePoint.
  • Znajdowanie tego, czego potrzebujemy: dzięki trwałej integracji z Microsoft Search możemy szybko wyszukiwać aplikacje, dokumenty, osoby i strony, których potrzebujemy, by wykonać swoje zadania.
  • Dostosowanie do charakteru firmy: organizacje mogą włączyć do aplikacji Office swój branding, zintegrować ją z inną linią aplikacji biznesowych oraz dostosować ją do potrzeb użytkowników poprzez pojedyncze logowanie.

  Na chwilę obecną nowa aplikacja Office dostępna jest dla Windows Insiderów w Fast Ring, a niebawem dostępność zostanie rozszerzona dla wszystkich w Windows 10.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2018/12/19/introducing-the-office-app-for-windows-10/

  Polecamy również w kategorii Office 365