Nowa aplikacja Microsoft 365 w przeglądarce zaczyna być udostępniana

Nowa aplikacja Microsoft 365 w przeglądarce zaczyna być udostępniana

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:00
16.11.2022
651 wyświetlenie

W październiku tego roku Microsoft zapowiedział, że aplikacja Office dostępna na PC z Windows, urządzenia mobilne i przeglądarki internetowe wkrótce zmieni nazwę na Microsoft 365. Z kolei nowa wiadomość w Microsoft 365 Admin Center mówi, że aplikacja przeglądarkowa zacznie być udostępniana jeszcze w tym tygodniu, a aplikacje na Windows i telefony — w styczniu.

Nowa aplikacja Microsoft 365 to centralne miejsce dostępu do usług i aplikacji Microsoftu zarówno dla klientów biznesowych, jak i konsumentów. Pozwala użytkownikom utworzyć nowy dokument Office, uzyskać dostęp do plików i udostępnionych treści, a także przeglądać spersonalizowane wglądy i rekomendacje. Aplikacja jest zintegrowana z aplikacjami oraz dyskami w chmurze innych firm i eliminuje konieczność przełączania się między różnymi aplikacjami.

Pod tym nowym szyldem aplikacja zyskała też nowe funkcje dla użytkowników Office.com, wliczając w to nowe typy tworzonych treści i szablonów, moduł Nowe aplikacje, stronę powitalną, sekcję Moja zawartość, kanał, tagowanie, tła i style. Jak podaje Microsoft:

To doświadczenie zastępuje doświadczenie Office.com i łączy się z aplikacjami Office dla przeglądarek, Windows i urządzeń mobilnych. Zmiana obejmuje rebranding Office.com, a także różne ulepszenia. Klienci mogą spodziewać się zobaczyć nowy URL, nowy styl wizualny i nową ikonę.

Nowa aplikacja automatycznie zastąpi istniejące doświadczenie Office w przeglądarce. Użytkownicy mogą udać się na stronę https://www.microsoft365.com/, aby z niego korzystać. Na tę stronę będzie automatycznie przekierowywany cały ruch z domeny Office.com, choć póki co nie podano konkretnego czasu wdrożenia tej zmiany.

Aktualną ofertę na subskrypcje Microsoft 365 znajdziesz na naszym Sklepie CentrumXP.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://petri.com/new-microsoft-365-app-rolling-out-the-web/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365