Nokia powraca na rynek tabletów. Znamy domniemaną specyfikację

Nokia powraca na rynek tabletów. Znamy domniemaną specyfikację

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:26
20.01.2017
2060 wyświetleń

Na początku grudnia Nokia umieściła na swojej stronie wiadomość, zapowiadającą powrót na scenę mobilną. Po prawie trzech latach od przejęcia przez Microsoft fiński koncern zamierza wprowadzić na rynek nowe smartfony i tablety. O tych pierwszych wiadomo było tylko tyle, że pojawią się w 2017 r. i będą działać pod kontrolą Androida. Teraz pojawiły się nowe wieści - w planach jest też tablet.

Na wstępie warto zaznaczyć, że Nokia nie jest już tą samą Nokią, która parę lat temu zalewała rynek wszelkimi możliwymi konfiguracjami telefonów. Marka została przejęta przez HMD Global, a 10-letnia umowa licencyjna zakłada wydawanie nowych urządzeń ze znanym logo. Właściwie pierwsze urządzenie weszło już na rynek. Mowa o Nokii 6, smartfonie ograniczonym dla rynku chińskiego (a w zasadzie do jednego sprzedawcy), którego cały nakład został wyprzedany w minutę po premierze. Nokia ma jednak ambitniejszy cel i zamierza powrócić na arenę międzynarodową z nowym tabletem. Czy jest na co czekać?

Według najnowszego raportu tablet Nokii zadebiutuje z Androidem Nougat na pokładzie, jednak pojawi się też wariant z Windows 10. Do takiej rewelacji podchodzimy raczej z rezerwą, niemniej myśl o fuzji Nokii z "Okienkami" może nas pozytywnie zaskoczyć. No dobrze, czas na konkrety, a więc domniemaną specyfikację techniczną tabletu:

  • 8,4-calowy ekran o rozdzielczości 2560×1440
  • 4 GB RAM
  • 64 GB pamięci wbudowanej
  • Procesor 2,2 GHz Octa-Core Qualcomm Snapdragon 835
  • GPU Qualcomm Adreno 540
  • 12 MP aparat główny z lampą LED
  • 12 MP aparat frontowy
  • Android Nougat, Android FIH Edition/wariant z Windows 10?
  • 4G LTE, Wi-Fi, Bluetooth, kompas, GPS, NFC
  • Single SIM

Jeśli specyfikacja zostanie potwierdzona, tablet Nokii będzie jednym z pierwszych urządzeń wyposażonych w układ Snapdragon 835. Prócz wyraźnie poprawionych osiągów względem poprzednich generacji Snapdragon 835 zasłynął z tego, że jako pierwszy z rodziny ARM pozwala uruchamiać pełną, pulpitową wersję Windows 10 (bez dopisku Mobile) z aplikacjami Win32 (x86). Czy właśnie z tej opcji zamierza skorzystać Nokia? O tym przekonamy się pewnie w drugiej połowie roku, kiedy na rynek wejdą pierwsze urządzenia mobilne z pełnym Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowslatest.com/2017/01/19/nokias-upcoming-phablettablet-specifications-leaked-online/

Polecamy również w kategorii Nokia