Menu kategorii
 • Nie tylko menu Start. Microsoft Edge sypie się po ostatniej aktualizacji Windows 10 1903

  Nie tylko menu Start. Microsoft Edge sypie się po ostatniej aktualizacji Windows 10 1903

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:51
  14.10.2019
  2796 wyświetleń

  Gdy już Microsoftowi udało się rozwiązać wszystkie kluczowe problemy z May 2019 Update i gigant ogłosił jego dostępność dla wszystkich urządzeń (w tym firmowych), na scenę wkroczyło kilka aktualizacji zbiorczych, które zniweczyły trwające od miesięcy prace nad zapewnieniem stabilności. Najbardziej znane problemy dotyczą menu Start i systemowej wyszukiwarki, a Microsoft do tej pory nie wie, jak się za nie zabrać. Jakby tego było mało, dotknięta awarią została też przeglądarka Edge.

  Tym razem wszystko rozbija się o aktualizację zbiorczą KB4517389 (OS Build 18362.418) z dnia 8 października. Jak na ironię, najważniejszy punkt na liście zmian mówi właśnie o poprawkach dla Microsoft Edge i Internet Explorera. Dotyczą one jednak zabezpieczeń, a nie działania. I właśnie z tym pojawiły się problemy. Użytkownicy na forum Microsoft Community zgłaszają, że przeglądarka przestała się w ogóle uruchamiać, a próby ponownej instalacji KB4517389 nie pomagają. Internet Explorer uruchamia się natomiast normalnie.

  Użytkownicy twierdzą, że dopiero odinstalowanie KB4517389 rozwiązuje problem z Edge. Niestety, pozbawia ich to najświeższych łatek bezpieczeństwa. Niektórzy zgłaszają natomiast, że nie mogą zainstalować samej aktualizacji zbiorczej, gdyż próba instalacji kończy się komunikatem błędu.

  Microsoft nie odniósł się jeszcze do tych raportów i nie są znane żadne środki zapobiegawcze (poza odinstalowaniem/nieistalowaniem aktualizacji). Mamy jednak dopiero połowę miesiąca, dlatego istnieje szansa, że gigant rozwiąże te problemy przed jego końcem. Jest więc szansa, że poprawki zostaną dołączone do drugiej tury październikowych aktualizacji. Jeśli nie, zostaje jeszcze listopadowy Patch Tuesday lub hotfiksy poza tym zwyczajowym cyklem.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10-kb4517389-update-brings-more-trouble-for-microsoft/

  Polecamy również w kategorii Windows 10