Mozilla o wprowadzeniu Firefox Reality na HoloLens 2

Mozilla o wprowadzeniu Firefox Reality na HoloLens 2

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:44
25.02.2019
899 wyświetleń

Na wczorajszej zapowiedzi HoloLens 2 Microsoft pochwalił się wsparciem wielu zewnętrznych deweloperów. Mowa też była o "otwartym modelu przeglądarki". Oznacza to, że deweloperzy mogą tworzyć własne przeglądarki, traktowane w tym ekosystemie jako obywatele pierwszej kategorii. W tej kwestii padła zapowiedź - Firefox będzie dostępny natywnie dla HoloLens. Ale co to dokładnie oznacza? Tu najlepiej oddać głos Mozilli.

W swoim oświadczeniu Mozilla wyraża podekscytowanie faktem, że wraz z Microsoft może wnieść przeglądarkową immersję do najbardziej wyczekiwanego zestawu rzeczywistości mieszanej: HoloLens 2. W nowym poście na Mozilla Mixed Reality Blog czytamy:

Nasz program Mixed Reality w Mozilli skupiony jest na wprowadzaniu najlepszych przeglądarek, usług i narzędzi dla deweloperów, by mieć pewność, że użytkownicy mają bezpieczne i prywatne doświadczenia z otwartą, dostępną technologią. Obok naszych desktopowych i przeznaczonych na samodzielne zestawy VR wysiłków przeglądarkowych ten prototyp Firefox Reality dla HoloLens 2 zapewni, że immersyjna sieć działa dla wszystkich użytkowników, niezależnie od urządzenia, na którym są.

W nadchodzących miesiącach będziemy pracować ze społecznością Rust, aby wnieść język i runtime, które pozwolą nam dostarczyć bezpieczniejsze doświadczenie dla platform HoloLens. Następnie będziemy tworzyć na gruncie naszej wcześniejszej pracy z zestawami AR, by wprowadzić naszą platformę webową nowej generacji, Servo, na HoloLens 2, gdy będzie dostępny tego lata.

– Lars Bergstrom, Director of Engineering, Mixed Reality, Mozilla.

Bergstrom prosi też użytkowników o czujność, jako że w najbliższym czasie będą pojawiać się nowe kompilacje przeglądarki. Deweloperzy mogą ponadto zaangażować się w projekty Mozilli. Co ciekawe, pada tu również domniemana data premiery HoloLens 2. Microsoft na ten temat na razie milczy, ale tajemnicę wyjawił (już nie po raz pierwszy) partner firmy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.mozvr.com/bringing-firefox-reality-to-hololens-2/

Polecamy również w kategorii HoloLens