Menu kategorii
 • Movie Creator - darmowe narzędzie dla Windows i Windows Phone 8.1

  Movie Creator - darmowe narzędzie dla Windows i Windows Phone 8.1

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:14
  18.11.2014
  2078 wyświetleń

  Windows Phone i Windows 8 miały do tej pory pewien niedostatek. Chodzi tu mianowicie o brak darmowej, natywnej i funkcjonalnej platformy, która umożliwiałaby tworzenie i edycję plików wideo. Na szczęście to się zmieniło za sprawą apki Movie Creator. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie zarówno dla Windows 8.1, jak i Windows Phone.

  Movie Creator pozostaje na razie w fazie beta, jednak już teraz możemy go pobrać z obu Sklepów. Microsoft dołączył do apki tutorial, który ułatwi użytkownikom zapoznanie się ze środowiskiem oraz krok po kroku przeprowadzi go przez proces tworzenia i edycji materiału wideo. W zasadzie proces ten nie jest zbyt skomplikowany - wystarczy kilka minut, by zmiksować pliki wideo ze smartfonu Lumia, dodać do nich efekty i muzykę.

  Movie Creator

  Możemy więc łączyć filmy, zdjęcia, muzykę czy nawet pliki cinemagraph, a efekty naszej pracy udostępniać w sieci. Aplikacja działa w czterech krokach - dobieramy materiał, styl kompozycji, dodajemy muzykę i napisy, a następnie oglądamy rezultat naszej pracy. "Dostępne narzędzia pozwalają zmienić kolejność klipów, stosować do nich filtry, przycinać je i modyfikować ich długość, obracać je, przerzucać i tworzyć odbicia lustrzane, łączyć w panoramy i powiększać, dodawać napisy i listę osób, a także regulować dźwięk. W dowolnym momencie możesz zmienić muzykę dodaną do filmu i kompozycje, a nawet pobrać ich więcej ze Sklepu z kompozycjami dostępnego w aplikacji." - dodaje Microsoft.

  Movie Creator

  Oferowana przez Microsoft aplikacja nie ma na celu zastąpienia profesjonalnych środowisk do edycji wideo (np. produktów Adobe czy Sony). Movie Creator jest kierowany raczej do posiadaczy tabletów i smartfonów, którzy chcieliby w szybki i prosty sposób stworzyć kompozycję wideo i udostępnić ją znajomym. Aplikację Movie Creator Beta możemy pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows i Sklepu Windows Phone.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/introducing-movie-creator-microsofts-must-have-video-editor-for-windows-81--windows-phone

  Polecamy również w kategorii Sklep Windows Phone