Mixer oferować będzie nowe sposoby zarobku

Mixer oferować będzie nowe sposoby zarobku

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:24
26.01.2018
0 komentarzy
918 wyświetleń

Rozwój technologiczny który zaobserwować można bez trudu w ostatnich latach przyczynił się do powstania wielu niespotykanych wcześniej zawodów. Nie chodzi tu bynajmniej o tak klasyczne posady jak project designer czy specjaliści od lokalizacji, lecz o stosunkową nowość – pracę w charakterze streamera. Coraz więcej osób zaczyna parać się tym zajęciem, jednak co oczywiste, niewielu udaje się w efekcie końcowym dopiąć celu i pozostać na topie.

Gry wideo stają się coraz bardziej popularne

Dotychczas większość streamerów korzystała z definitywnie najpopularniejszego serwisu umożliwiającego strumieniowanie, czyli Twitcha. Spowodowane było to nie tylko większą ilością goszczących na nim widzów, lecz również rozbudowaniem samej platformy – włącznie z rozmaitymi formami wypłacania twórcom zarobionych przez nich pieniędzy. Pod tym względem niestety serwis stworzony przez Microsoft, czyli Mixer, radzi sobie jak na razie dużo gorzej – niemniej wygląda na to, że szybko ulegnie to zmianie.

Na oficjalnym blogu platformy Mixer przeczytać można o planach Microsoftu na usprawnienie procesu monetyzacji, czyli przekucia ilości odwiedzin kanału na realną walutę, będącą w zasadzie wynagrodzeniem Streamera. W chwili obecnej ruszyły testy powiązanego z tym Mixer Direct Purchase, czyli nowego rozwiązania umożliwiającego oglądającym kupno prezentowanej gry bezpośrednio z platformy Mixer – co przy tym istotne, streamer otrzyma część zysku z tej właśnie transakcji. Planowane jest również wprowadzenie opcji donacji bezpośrednio kanałami platformy, jednak używanie zewnętrznych serwisów w tym celu nadal ma być dozwolone. Ostatnim już co warto wiedzieć jest fakt, że w planach giganta jest usprawnienie działania aplikacji Mixer przeznaczonej dla konsoli Xbox One.

Streamerzy zapewne będą zadowoleni z takiego obrotu spraw, jednak jest pewien problem – zakładając, że otrzymają oni część zysków ze sprzedaży prezentowanych gier mogą stracić oni obiektywność. W końcu kto przy zdrowych zmysłach kupiłby tytuł w którym prezentujący krok po kroku obnaża wszelkie wady? Niemniej, należy przyznać że planowane zmiany z pewnością przyczynią się do rozwoju Mixera, który coraz bardziej zaczyna doganiać Twitcha.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/mixer-set-invest-new-ways-help-streamers-monetize-channels/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor