Minecraft: Education Edition oficjalnie dostępny!

Minecraft: Education Edition oficjalnie dostępny!

 Damian Lisak
Damian Lisak
10:00
23.05.2017
0 komentarzy
1159 wyświetleń

Podczas konferencji prasowej #MicrosoftEdu, która skupiona była na temacie edukacji, gigant z Redmond ujawnił swoje nowe rozwiązanie, jakim jest Minecraft: Education Edition. Microsoft powiedział, że umożliwia to wychowawcom i uczniom odkrywanie, tworzenie i zabawę we wciągającym świecie Minecrafta – wszystko poprzez pisanie kodu.

Teraz Microsoft ogłosił, że rozszerzenie jest powszechnie dostępne jako Code Builder Update, który zawiera nowe funkcje w samej grze, a także ulepszenia w Classroom Mode. Te ulepszenia obejmują nowe elementy kontrolne dotyczące pogody, niszczące elementy tj. lawa i TNT, nowe stworzenia, możliwość wyciszenia czatu oraz niezmienny świat. Bloki rozkazów umożliwiają graczom dołączenie poleceń Minecrafta do aktywnych bloków w grze, a wraz z nimi, użytkownik będzie w stanie tworzyć stacje teleportacyjne, podawać przedmioty, zmieniać warunki pogodowe, i nie tylko. Funkcja Worldbuilder została wprowadzona wraz z dzisiejszą aktualizacją.

Minecraft: Education Edition jest już dostępny

Minecraft: Education Edition to niewątpliwie ciekawe rozwiązanie. Połączenie nauki z grą, która cieszy się sporą popularnością, niewątpliwie może w prosty sposób pomóc uczniom rozwijać pasję, jeżeli jest nią programowanie. Jeżeli chodzi o koszty, to 5 dolarów rocznie(!) za ucznia, nie wydaje się być zbyt wygórowaną ceną za możliwości i rozwój, jakie umożliwia to rozwiązanie Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/code-builder-for-minecraft-education-edition-is-now-officially-available

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

Skomentuj

Autor