Microsoft znalazł rozwiązanie na bolączki Apple. Smukła i niezawodna klawiatura

Microsoft znalazł rozwiązanie na bolączki Apple. Smukła i niezawodna klawiatura

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:55
13.08.2019
599 wyświetleń

Miniaturyzacja dotknęła już chyba wszystkie aspekty naszego życia i niestety nie wszędzie idealnie zadziałała. Wszak im coś jest mniejsze, tym trudniej zachować jego dotychczasowy poziom skomplikowania. Przykładem takiej opornej wobec miniaturyzacji rzeczy jest klawiatura. Producenci są teraz w trudnej sytuacji - użytkownicy chcą coraz to smuklejszych komputerów, co wymusza opracowywanie nowych, smuklejszych mechanizmów klawiatury. Sromotną porażkę poniosło w tej walce Apple, którego motylkowa klawiatura w MacBooku Pro jest bardzo cienka, ale psuje się na potęgę i daleko jej do wygody.

Jeden z najnowszych, opublikowanych patentów Microsoftu pokazuje kilka nowych koncepcji realizacji takiej smukłej klawiatury. Gigantowi z Redmond udało się już raz stworzyć wygodną, niezawodną, a co najważniejsze, cienką klawiaturę Type Cover dla Surface Pro. Jednak to nie jest ostateczna granica. Mechanizm przedstawionej w patencie klawiatury składa się z kilku warstw. Jedna z warstw to sam ruchomy klawisz, a druga to sam przełącznik. Nie ma tutaj żadnych ruchomych części jak w motylkowej klawiaturze Apple.

Keyboard patent

Patent ten jest w miarę precyzyjny, ale nie wiadomo do końca, jak by mogła wyglądać jego rzeczywista realizacja. Ograniczenie ilości ruchomych części w mechanizmie klawiatury na pewno wpłynie na jej niezawodność. Pytanie, co z wygodą pisania. Niestety na ten moment jesteśmy skazani na fizyczne klawiatury, bo klawiatury dotykowe nie zapewniają jeszcze odpowiedniego poziomu wygody. Pisanie na nich nie jest tak wygodne, jak na tradycyjnej klawiaturze. Dowodem na to jest między innymi Lenovo Yoga Book, który chyba jako pierwszy próbował zastąpić fizyczną klawiaturę tą dotykową.

Asus

W październiku na konferencji Surface Microsoft najprawdopodobniej pokaże nam nowe wersje urządzeń Surface, które mogą być wyposażone w nowe, smuklejsze klawiatury. Być może poznamy też wreszcie pierwszy składany komputer Surface z dwoma ekranami i przekonamy się, czy klawiatura dotykowa jest już w stanie zastąpić tą fizyczną, czy nadal jest za wcześnie na taką rewolucję.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/heres-how-microsofts-surface-team-will-avoid-apples-butterfly-keyboard-problem/

Polecamy również w kategorii Urządzenia