Menu kategorii
 • Microsoft wznowi opcjonalne aktualizacje Windows 10 na nowych zasadach

  Microsoft wznowi opcjonalne aktualizacje Windows 10 na nowych zasadach

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:29
  18.06.2020
  1551 wyświetlenie

  W marcu Microsoft ogłosił, że wstrzymuje niezwiązane z bezpieczeństwem wydania aktualizacji ("non-security updates", oznaczone też jako wydania "C" i "D") dla wspieranych wersji klienta Windows i Windows Server. Miało to dać organizacjom czas na skupienie się na ciągłości biznesowej w obliczu globalnej pandemii. Teraz firma zamierza wznowić te aktualizacje. Na jakiej zasadzie i od kiedy?

  W oparciu o feedback i trwającą stabilizację ciągłości biznesowej przywrócimy opcjonalne wydania dla Windows 10 i Windows Server w wersjach 1809 i nowszych od lipca 2020 r., by z powrotem zapewnić wam możliwość testowania zaplanowanych poprawek niezwiązanych z bezpieczeństwem kierowanych do wydania Update Tuesday (lub "B") w następnym miesiącu. Ustanawiamy też parę zmian, aby uprościć proces aktualizacji i pomóc wam w zachowaniu aktualności Windows 10 i Windows Server.
  — Chris Morrissey, Cosine Servicing & Delivery, Microsoft

  Owe aktualizacje opcjonalne, które nazywaliśmy zwykle "drugą turą aktualizacji" w danym miesiącu, będą teraz nosiły nazwę wydań "Preview" (poglądowych/zapoznawczych) i będą oferowane tylko wersjom systemu 1809 i nowszym. Nowa nazwa będzie widoczna w ustawieniach Windows Update:

  Windows Update

  Kolejna zmiana uprości zarządzanie aktualizacjami pracownikom IT. Wydania "Preview" będą dostarczane jedynie w tygodniu "C". Nie wpływa to na termin wydania comiesięcznych aktualizacji zbiorczych (oznaczonych jako "B" i wydawanych w Patch Tuesday, czyli drugi wtorek miesiąca). Wydania te będą zawierać kumulację wszystkich poprzednich zmian, a więc również tych z aktualizacji opcjonalnych z poprzedniego miesiąca.

  Zmiany obejmą też użytkowników Windows Server Update Services (WSUS), którzy nie będą już widzieć wydań "Preview" (lub "C") w kanale WSUS. Ma to zapewnić spójność zarządzania aktualizacjami w różnych wspieranych wersjach Windows w danym środowisku. Co się natomiast tyczy niejawnych testerów w Windows Insider Program lub Windows Insider Program for Business, rozwojowe wersje tych aktualizacji niezwiązanych z bezpieczeństwem będą wypuszczane w Release Preview Channel w tygodniu "B".


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/resuming-optional-windows-10-and-windows-server-non-security/ba-p/1471429

  Polecamy również w kategorii Windows 10