Microsoft usuwa podstawową edycję Azure AD

Microsoft usuwa podstawową edycję Azure AD

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:51
09.08.2019
566 wyświetleń

Azure Active Directory to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania tożsamościami i dostępem w chmurze, oferujące związane z tym usługi i funkcje. Na chwilę obecną istnieją cztery jej wersje - Bezpłatna, Podstawowa, Premium P1 i Premium P2. Praktycznie od początku bieżącego roku fiskalnego z różnych miejsc zaczęły znikać odniesienia do edycji Podstawowej (Basic). Okazuje się, że to nie błąd i edycja ta rzeczywiście zostanie usunięta.

Azure Active Directory Basic stał się ogólnodostępny w 2014 roku, zaprojektowany jako wersja pośrednia między planami Free (Bezpłatnym) i Premium, co pokrótce oznacza, że ma więcej funkcji od wersji darmowej, ale ustępuje pod tym względem wersjom P1 i P2. Wydawać by się mogło, że to nieźle wyważona oferta, która jest odpowiedzią na konkretne potrzeby, ale... Microsoft po 5 latach stwierdza, że jest wręcz odwrotnie.

Alex Simons, CVP Microsoft Identity Division, udzielił w końcu oficjalnej odpowiedzi:

Azure AD Basic odchodzi. Jest w trakcie procesu usuwania z dokumentów i stron marketingowych. Jak pisałem w poprzednim tweecie, jest to SKU o małej wielkości, który głównie tylko dezorientuje ludzi.

Azure Active Directory Basic przestał być dostępny dla nowych klientów, natomiast ci istniejący prawdopodobnie nadal będą mogli go używać, a nawet odnawiać jego licencję - dopóki będą używac go z licencją Open.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.zdnet.com/article/microsoft-is-phasing-out-the-basic-edition-of-azure-active-directory/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure