Menu kategorii
 • Microsoft ugiął się pod naciskiem krytyki. Bing nie będzie ustawiany automatycznie

  Microsoft ugiął się pod naciskiem krytyki. Bing nie będzie ustawiany automatycznie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:57
  11.02.2020
  500 wyświetleń

  W zeszłym miesiącu Microsoft wpadł na "genialny" pomysł na uszczęśliwienie użytkowników — chciał wymusić instalację rozszerzenia Microsoft Search in Bing dla przeglądarki Chrome u części swoich klientów. Rozszerzenie to, zmieniające domyślną wyszukiwarkę na Bing, miało być przymusowo instalowane wraz z instalacją lub aktualizacją Office 365 ProPlus, począwszy od aktualizacji w lutym. Na szczęście gigant w porę przejrzał na oczy i wycofał się z tego pomysłu.

  Zadajemy sobie pytanie, czego właściwie spodziewał się Microsoft, zapowiadając taką zmianę. Że jego klienci przyjmą ją z otwartymi rękami? Że nie będzie szczególnych protestów? Że zwiększy tym samym udział Bing na rynku przeglądarek? A może spodziewał się negatywnych reakcji i mimo to wolał zaryzykować? Nie wiadomo. Tak czy inaczej wszystkie reakcje, na jakie trafiliśmy, rozciągają się od umiarkowanego niezadowolenia po ostry hejt. Z takim feedbackiem nie ma sensu dyskutować i Microsoft w porę to zrozumiał. Na portalu Microsoft Tech Community pojawiło się przed chwilą oświadczenie:

  22 stycznia 2020 r. ogłosiliśmy z wyprzedzeniem, że rozszerzenie przeglądarki Microsoft Search in Bing będzie udostępnione poprzez Office 365 ProPlus na urządzeniach z Windows, począwszy od końca lutego. Od tamtego czasu usłyszeliśmy od wielu klientów, że są podekscytowani wartością, jaką Microsoft Search dostarcza poprzez Bing, i łatwością wdrażania tej wartości poprzez Office 365 ProPlus. Ze zintegrowanym Microsoft Search Bing staje się pojedynczym silnikiem wyszukiwania dla użytkowników, którzy mogą znaleźć to, czego potrzebują — zarówno wewnątrz organizacji, jak i w sieci publicznej.

  Spotkaliśmy się też jednak z obawami dotyczącymi tego, w jaki sposób planujemy udostępnić tę wartość. Co najważniejsze, słyszeliśmy, że klienci nie chcą, aby Office 365 ProPlus zmieniał domyślnych ustawień wyszukiwania bez wyraźnej zgody, oraz potrzebują sposobu obsługi tych zmian na niezarządzanych urządzeniach.

  — Office 365 Team

  W oparciu o ten feedback Microsoft postanowił zmienić swój plan w kilku punktach:

  • Microsoft Search in Bing nie będzie instalowany automatycznie z Office 365 ProPlus.
  • Poprzez nowy przełącznik w centrum administratora Microsoft 365 można będzie włączyć wdrażanie tego rozszerzenia poprzez Office 365 ProPlus.
  • W najbliższym czasie Office 365 ProPlus wdroży rozszerzenie przeglądarki jedynie na urządzeniach połączonych z AD, nawet w organizacjach, które wyraziły zgodę. W przyszłości zostaną dodane ustawienia umożliwiające obsługę tego rozszerzenia na niezarządzanych urządzeniach.
  • Microsoft zapewni kontrolę nad preferencjami silnika wyszukiwania użytkownikom, którzy otrzymali rozszerzenie.

  W związku z powyższym Microsoft Search in Bing nie zostanie ostatecznie dodany do aktualizacji 2002 pakietu Office 365 ProPlus. Wdrażanie na nowych zasadach odbędzie się w przyszłości, a jego harmonogram Microsoft ogłosi w następnych tygodniach.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/office-365-blog/update-to-microsoft-search-in-bing-through-office-365-proplus/ba-p/1161030

  Polecamy również w kategorii Office 365