Microsoft szykuje następcę Cortany na Windows 10X?

Microsoft szykuje następcę Cortany na Windows 10X?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:04
18.02.2020
803 wyświetlenia

Choć Cortana nigdy nie zawitała oficjalnie do naszego kraju, to i tak możemy się z nią zasadniczo pożegnać. Microsoft nie uśmiercił jej jednak całkowicie, tylko postanowił zmienić jej specjalizację na bardziej biznesową. Taka decyzja nie zaskakuje, bo w sumie Microsoft nie ma żadnej konkretnej platformy, na której cyfrowy asystent miał by najwięcej sensu. Na razie nie ma.

Surface Neo

Surface Duo i Surface Neo będą wielkim powrotem Microsoftu na rynek mobilny, zwłaszcza w kontekście Surface Duo, który będzie rewolucyjnym smartfonem z systemem Android. Gigant będzie mieć wreszcie platformę, na którą będzie mógł wprowadzić swojego autorskiego cyfrowego asystenta. Czy to oznacza powrót Cortany? Nie do końca. Najnowsze, nieoficjalne informacje pochodzące z LinkedIn wskazują, że Microsoft pracuje nad kolejnym cyfrowym asystentem przeznaczonym na system Windows 10X.

Gigant szuka na platformie pracowników, którzy zajmą się rozwojem nowej usługi kontroli głosem oraz nowego cyfrowego asystenta. Nowy asystent będzie dostępny przede wszystkim na nowym systemie Windows, bo na Androidzie dominuje Asystent Google i z tą konkurencją Microsoft nie chce najwidoczniej otwarcie walczyć. Woli skupić się na systemie, w którym sam rozdaje karty i ma nad nim pełną kontrolę. Oczywiście jeśli nowy asystent powstanie, to pewnie w jakiejś formie trafi również na smartfona Surface Duo. Na przykład jako osobna aplikacja lub zostanie zintegrowany z Microsoft Launcherem, tak jak wcześniej Cortana.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-is-working-on-a-new-voice-assistant-for-windows-10x/

Polecamy również w kategorii Cortana