Microsoft szykuje gamingowego laptopa Surface

Microsoft szykuje gamingowego laptopa Surface

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:42
13.09.2022
738 wyświetleń

Prawdopodobnie już za kilka tygodni Microsoft poprowadzi swój doroczny event Surface. Tym razem gigant może zaprezentować coś nieco nieoczekiwanego: nowego laptopa Surface Gaming. Wraz ze zbliżaniem się do daty wydarzenia w Internecie pojawiły się kolejne przecieki. Rzućmy teraz okiem na rzekome specyfikacje nadchodzącego laptopa gamingowego.

Zgodnie z raportem The Prime Gaming nadchodzący "Surface Gaming Laptop" będzie wyposażony w procesory Intel Alder Lake H: Core i7-12800H i Core i5-12500H. Jak przystało na laptopa do gier, urządzenie nie będzie już polegać tylko na zintegrowanej grafice i zostanie wyposażone w dedykowaną kartę graficzną Nvidii. Podobno model i5 będzie miał laptopową kartę Nvidia GeForce RTX 3050 Ti 4GB, a wariant z Core i7 — kartę RTX 3070 Ti 8 GB.

Surface Gaming Laptop

Inne istotne cechy to 16-calowy ekran PixelSense Flow o rozdzielczości 1440p, 16 GB lub 32 GB LPDDR4x RAM, wymienny dysk SSD do 2 TB z API DirectStorage, głośniki Quad Omnisonic z technologią Dolby Atmos, Bluetooth 5.1 i Wi-Fi 6, 3 porty USB-C, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i nie tylko. Jeśli chodzi o oprogramowanie, to nowością jest dodanie 1-miesięcznej wersji próbnej Xbox Game Pass Ultimate. Co prawda wersja trial i tak jest prawie że darmowa dla każdego, jednak tutaj klienci otrzymają ją out-of-the-box.

Microsoft Surface to coraz bardziej zróżnicowana marka, która jednak dotąd nigdy nie celowała bezpośrednio w graczy. Część jej produktów klasy premium nadaje się do grania w bardziej wymagające gry, jednak nigdy nie było to ich pierwsze zastosowanie. Teraz może w końcu pojawić się pierwszy laptop stricte gamingowy od Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://theprimegaming.com/

Polecamy również w kategorii Surface Laptop