Menu kategorii
 • Microsoft przywraca opcjonalne aktualizacje dla Windows 10 i Windows Server

  Microsoft przywraca opcjonalne aktualizacje dla Windows 10 i Windows Server

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  11:25
  21.07.2020
  1136 wyświetleń

  Pod koniec marca tego roku, informowaliśmy, że Microsoft wstrzymuje wszystkie aktualizacje opcjonalne Windows 10 i Windows Server. Spowodowane to było oczywiście nie czym innym, jak epidemią koronawirusa. Koronawirus negatywnie wpływał na branżę big tech już na początku tego roku. Pierwsze problemy wystąpiły na etapach produkcji i dostaw. Z powodu epidemii zmniejszyła się też mobilność pracowników, a później pracownicy zaczęli przenosić się do Sieci, co przyczyniało się do przeciążeń, które utrudniały dostęp do usług. Z tego też powodu zdecydowano o nałożeniu limitów i skupieniu się na bezpieczeństwie użytkowników w Internecie.

  Windows Update w Windows 10

  Teraz, gigant z Redmond poinformował o wznowieniu cyklu wydawniczego aktualizacji opcjonalnych dla systemów Windows 10 oraz Windows Server od wersji 1809. Pierwsza tura aktualizacji zostanie wydana do 24 lipca i będzie zawierać poprawki niezwiązane z zabezpieczeniami. Te opcjonalne aktualizacje zwykle zawierają dziesiątki poprawek drobnych i krytycznych błędów w systemach Windows.

  Warto dodać, że Microsoft nie planuje żadnych zmian w harmonogramie dotychczasowego cyklu wydawniczego aktualizacji bezpieczeństwa. Aktualizacje te nadal będą dystrybuowane w Windows Update w co drugi wtorek miesiąca.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2020/07/19/windows-10-optional-updates-rollout-resuming/

  Polecamy również w kategorii Windows 10