Microsoft przejął w tym miesiącu już trzy firmy

Microsoft przejął w tym miesiącu już trzy firmy

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:46
29.07.2021
2080 wyświetleń

Wygląda na to, że Microsoft wpadł w szał zakupowy, bo w tym miesiącu przejął już trzy firmy. Wcześniej pisaliśmy już o przejęciu specjalistów od cyberbezpieczeństwa — RiskIQ. Dzisiaj przyjrzymy się dwóm kolejnym transakcjom, poprzez które Microsoft staje się właścicielem CloudKnox Security i Suplari. Co to dokładnie za firmy i w jaki sposób wpłyną na ofertę giganta z Redmond?

Zacznijmy od CloudKnox Security, lidera w dziedzinie Cloud Infrastructure Entitlement Management (CIEM), czyli zarządzania uprawnieniami do infrastruktury chmurowej. Ma on doświadczenie w pomaganiu firmom w egzekwowaniu dostępu zgodnie z zasadą najmniejszego uprzywilejowania, zapewnianiu zgodności, dostarczaniu analiz w celu zidentyfikowania potencjalnych powierzchni ataku w środowiskach chmurowych i nie tylko. Jego przejęcie Microsoft ogłosił przed tygodniem.

Jak twierdzi Microsoft, tradycyjne zarządzanie uprawnieniami sprawdza się we wdrożeniach on-premise, jednak już niekoniecznie w środowiskach multi-cloud i hybrydowych. Nawet jeśli powierzchnia ataku jest zmniejszona dzięki systemom silosowym, to brakuje ujednoliconej widoczności w różnych środowiskach. Dochodzi do tego fakt, iż coraz więcej klientów używa środowisk działających i komunikujących się ze sobą bez ingerencji człowieka. Utrudnia to skonfigurowanie odpowiednich uprawnień, a ich brak to otwarta droga do naruszeń bezpieczeństwa.

W tym miejscu do gry wkracza CloudKnox Security. Microsoft informuje, że dzięki temu przejęciu będzie mógł oferować klientom Azure Active Directory (AAD) ciągłe monitorowanie na poziomie szczegółowym w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych, a także automatyczne zapobieganie/naprawianie. Ostatecznym celem jest dostarczenie rozwiązania, dzięki któremu będą mieli wgląd w zarządzanie dostępem uprzywilejowanym, tożsamością i uprawnieniami. Zostanie to osiągnięte dzięki automatycznemu egzekwowaniu zasad, wykrywaniu anomalii za pomocą maszynowego uczenia oraz integracji z istniejącymi rozwiązaniami chroniącymi Microsoftu, takimi jak Microsoft 365 Defender, Azure Defender i Azure Sentinel.

O trzecim przejęciu w tym miesiącu Microsoft poinformował wczoraj wieczorem. Chodzi tu o wspomniane Suplari, firmę stojącą na czele zautomatyzowanej przez sztuczną inteligencję "Spend Agility Revolution", dzięki której pomaga firmom optymalizować ich koszty poprzez dostarczanie praktycznych informacji i utrzymywanie czystego i ujednoliconego przepływu danych finansowych. Do jej klientów należą m.in. Hulu, Sonos i GIA.

Przejęcie technologii Suplari w połączeniu z istniejącymi możliwościami Dynamics 365 zdaniem Microsoftu pomoże firmom rozwiązać problem polegający na tym, iż ​​dane finansowe wielu firm są ograniczone w silosach, co oznacza, że ​​podejmowanie decyzji biznesowych opartych na danych jest z natury trudne. Dzięki tej technologii Microsoft będzie mógł również udostępniać swoim klientom praktyczne wglądy dotyczące wydatków, a także odblokowywać nowe. Oznacza to również, że klienci mogą teraz stosować proaktywne podejście do ograniczania ryzyka związanego z wydatkami, zamiast polegać na tradycyjnych technikach zarządzania finansami.

Microsoft planuje również wykorzystać możliwości Dynamics 365 do dalszego ulepszania chmury Suplari Spend Intelligence Cloud, ale produkt pozostanie niezmieniony dla istniejących klientów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://cloudblogs.microsoft.com/dynamics365/bdm/2021/07/28/microsoft-acquires-suplari-to-strengthen-business-insight-for-finance-and-procurement-leaders/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure