Microsoft przejmuje RiskIQ za ponad 500 mln dolarów. Co to za technologia?

Microsoft przejmuje RiskIQ za ponad 500 mln dolarów. Co to za technologia?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:41
13.07.2021
1537 wyświetleń

W zeszłym miesiącu Microsoft ogłosił przejęcie ReFirm Labs, firmy dostarczającej narzędzia chroniące IoT i podłączone do sieci urządzenia. Przejęcie to wzmocniło platformę Azure Defender for IoT, pomagając klientom odpierać wyrafinowane ataki. Teraz wygląda na to, że gigant z Redmond jeszcze bardziej rozszerza swoje portfolio usług bezpieczeństwa.

Microsoft przejmuje RiskIQ, firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem, która zapewnia ochronę przed różnymi formami zagrożeń internetowych za pośrednictwem swojej platformy software-as-a-service. Bloomberg w swoim raporcie podaje, że przejęcie to kosztuje ponad 500 milionów dolarów, jednak sam Microsoft nie potwierdza ani nie zaprzecza tej sumie. Mówiąc wprost, wartość finansowa transakcji nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo natomiast, jaki jest cel tego przejęcia. W swoim oświadczeniu Microsoft pisze:

Microsoft od dawna jest liderem w dostarczaniu kompleksowych, natywnych zabezpieczeń w chmurze poprzez usługi Microsoft 365 Defender, Microsoft Azure Defender i Microsoft Azure Sentinel, które pomagają chronić, wykrywać i reagować na zagrożenia w środowiskach wielochmurowych i hybrydowych. Wraz z przejęciem RiskIQ będziemy kontynuować naszą misję pomagania klientom w obronie ich rosnącego majątku cyfrowego przed rosnącymi cyberzagrożeniami.

Platforma bezpieczeństwa RiskIQ opiera się na "globalnym, internetowym grafie analitycznym, który mapuje miliardy relacji między składnikami internetowymi należącymi do każdej organizacji, firmy i threat actora na Ziemi". Firma świadczy usługi niektórym z największych przedsiębiorstw świata, takim jak Facebook, BMW i American Express.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-is-reportedly-acquiring-cybersecurity-firm-riskiq-for-over-500-million/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo