Microsoft przejął jClarity, by zoptymalizować obciążenia Java w Azure

Microsoft przejął jClarity, by zoptymalizować obciążenia Java w Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:10
19.08.2019
600 wyświetleń

Microsoft ogłosił dzisiaj przejęcie jClarity, wiodącego kontrybutora projektu AdoptOpenJDK, aby wspierać jego dalsze kontrybucje open source, a także poprawić wydajność obciążeń Java w Azure. Zespół, składający się z ekspertów Javy i analityków danych, doświadczony w optymalizacjach Java Virtual Machine (JVM), pomoże zespołom Microsoftu w wykorzystaniu osiągnięć platformy Java.

W ostatnich latach wzrosło użycie Javy przez Microsoft. Dziś oparte są na niej liczne wdrożenia na dużą skalę, takie jak Azure HDInsight czy Minecraft. Ponadto klienci giganta, tacy jak Adobe, Daimler i Société Générale, wprowadzili swoje obciążenia produkcyjne Java do chmury Azure. Microsoft jest zdania, że mając ponad połowę obciążeń pod kontrolą Linuksa, Azure stał się świetną platformą dla open source, wliczając w to Javę.

Zespół jClarity zdobywał doświadczenie, pomagając klientom optymalizować ich aplikacje Java, a także przewodząc i wspierając javową społeczność open source.

Dla nas to idealne dopasowanie. Relacja z tym zespołem nie jest nowością: od czerwca 2018 r. Microsoft sponsorował projekt AdoptOpenJDK, by wspomóc tworzenie binarek OpenJDK na różne platformy, w tym Linux i Windows. Inżynierowie z Microsoft Azure i jClarity będą pracować wspólnie, by uczynić Azure lepszą platformą dla naszych klientów Java, oraz z zespołami wewnętrznymi, poprawiając doświadczenie i wydajność platformy dla deweloperów Java i użytkowników końcowych.
— John Montgomery, CVP Program Management for Developer Tools and Services, Microsoft

Microsoft wierzy, że może zrobić dla swoich klientów więcej, współpracując ze społecznością Java. Zespół jClarity wraz ze wsparciem Microsoftu będzie nadal pracować ze społecznością OpenJDK i ekosystemem Java na rzecz dalszych postępów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2019/08/19/microsoft-acquires-jclarity-to-help-optimize-java-workloads-on-azure/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure