Menu kategorii
 • Microsoft przedstawia IoT Plug and Play

  Microsoft przedstawia IoT Plug and Play

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  22:29
  08.05.2019
  1138 wyświetleń

  Jednym z największych wyzwań w budowaniu rozwiązań IoT jest połączenie milionów urządzeń do chmury. Jest tak z uwagi na ich niejednorodną, heterogeniczną naturę, tj. różne formy, możliwości przetwarzania, systemy operacyjne, pamięć itd. IoT Plug and Play oferuje nowy, otwarty język modelowania, który pozwala na gładkie łączenie urządzeń z chmurą - analogicznie do standardu Plug and Play dla komputerów PC.

  Standard ten pozwala więc deweloperom podpinać urządzenia IoT do chmury bez potrzeby pisania choćby jednej linijki kodu. Producenci mogą zaś budować inteligentniejsze urządzenia, które będą tak po prostu współpracować z chmurą. W przeszłości Microsoft wprowadził technologię Plug and Play na pecety, dzięki czemu użytkownicy mogli zacząć szybko podłączać urządzenia peryferyjne bez konieczności wykonywania skomplikowanych konfiguracji na poziomie sprzętu i oprogramowania. Rozszerzenie tego podejścia na IoT również upraszcza życie. Microsoft liczy, że dzięki temu przedsiębiorstwa będą mogły znacznie szybciej prototypować i wdrażać na większą skalę swoje rozwiązania.

  IoT

  Deweloperzy mogą teraz znaleźć urządzenia zgodne z IoT Plug and Play na stronie Azure IoT Device Catalog. Pierwsza fala wprowadza do katalogu dziesiątki urządzeń od partnerów, takich jak Compal, Kyocera czy STMicroelectronics.

  Jak dodaje Microsoft, jest to tylko jedna z wielu innowacji na warstwie "krawędziowej". Firma, inwestując w intelligent edge 5 mld dolarów w ciągu 4 lat, zapewnia, że czeka nas jeszcze sporo podobnych nowości.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://azure.microsoft.com/en-us/blog/intelligent-edge-innovation-across-data-iot-and-mixed-reality/

  Polecamy również w kategorii Internet Rzeczy