Microsoft prezentuje Windows Azure

Microsoft prezentuje Windows Azure

 Adam Stępień
Adam Stępień
17:23
01.11.2008
4337 wyświetleń
Podczas konferencji Professional Developers Conference 2008, Ray Ozzie, główny architekt oprogramowania firmy Microsoft, zaprezentował Windows Azure, działającą w chmurze obliczeniowej podstawę usługi Azure Services Platform, podkreślając ważną rolę, jaką odegra ona w oferowaniu usług typu Software + Services. Azure Services Platform to nowa usługa opracowana przez Microsoft zapewniająca wsparcie dla programistów przy budowaniu aplikacji nowej generacji, które sięgną z „chmury” do rozbudowanych centrum danych, oferując nowe usługi zarówno w zakresie komputerów, sieci Internet i telefonów.

W przeciwieństwie do wielu stosowanych dziś rozwiązań opartych na serwisach, platforma Azure Services Platform oferuje programistom duża elastyczność i możliwość stworzenia aplikacji, które wykorzystują posiadane przez nich umiejętności, narzędzia i technologie, takie jak np. Microsoft NET i Visual Studio. Programiści mogą również korzystać z szerokiego wyboru narzędzi i technologii komercyjnych oraz rozwiązań open source, mając dostęp do serwisów Azure z wykorzystaniem standardów internetowych HTTP, REST, WS* czy AtomPub.

Kluczowe elementy platformy Azure Services Platform to między innymi:

  • Windows Azure dla hostingu i zarządzania serwisem, obliczeń i pracy w sieci
  • Microsoft SQL Services dla szerokiego zakresu usług związanych z bazami danych i raportowaniem
  • Microsoft .NET Services wykorzystujące usługi wdrożenia znanego systemu .NET wraz z jego elementami typu workflow czy access control
  • Live Services jednolity sposób przechowywania, dzielenia się czy synchronizacji dokumentów, obrazów, plików i informacji w komputerach PC, telefonach, aplikacjach PC i na stronach internetowych
  • Microsoft SharePoint and Dynamics CRM Services dla kontentu biznesowego, współpracy i szybkiego opracowywania rozwiązań na „chmurze”

Więcej informacji na temat platformy Azure Services Platform oraz rozwiązań Software + Services oferowanych przez Microsoft znajduje się pod adresem www.azure.com.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.microsoft.com/poland/centrumprasowe/prasa/08_10/07.mspx

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure