Menu kategorii
 • Microsoft potwierdził problemy z wydajnością Windows 10 i zapowiada wydanie łatki

  Microsoft potwierdził problemy z wydajnością Windows 10 i zapowiada wydanie łatki

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  07:49
  04.09.2019
  2753 wyświetlenia

  Jedna z ostatnich opcjonalnych aktualizacji KB4512941 powoduje spore problemy z wydajnością systemu, o czym pisaliśmy w poniedziałek. Informacja rozprzestrzeniła się w Sieci i wśród nagłówków różnego rodzaju portali. Początkowo Microsoft udawał, że sprawy nie ma, ale nie mógł już dłużej ignorować medialnego szumu i dziś potwierdził, że problemy faktycznie występują.

  W ramach przypomnienia - winowajcą jest proces SearchUI.exe, który jest częścią Cortany. Po instalacji łatki proces ten od razu po uruchomianiu systemu zaczyna zajmować znaczne zasoby systemu i ich wykorzystanie oscyluje w okolicach 30-40%. Dodatkowo wyszukiwarka systemowa również przestaje działać. Ponowne uruchomienie komputera niestety nic nie daje. Jeśli problem dotknął również i Was, to warto spróbować odinstalować ostatnią aktualizację i czekać na rozwiązanie tego problemu.

  Zespół Windows Update zapewnia, że odpowiednia łatka zostanie udostępniona wraz z następną aktualizacją Windows 10, której spodziewać się można w następny wtorek (10 września), kiedy to przypadnie wrześniowy Patch Tuesday.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.windowslatest.com/2019/09/04/microsoft-confirms-windows-10-kb4512941-causes-high-cpu-usage/

  Polecamy również w kategorii Windows 10