Menu kategorii
 • Microsoft poszerza wsparcie dla Windows 10 IoT Core

  Microsoft poszerza wsparcie dla Windows 10 IoT Core

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:15
  27.02.2018
  2156 wyświetleń

  Microsoft ogłosił dziś poszerzenie wsparcia dla Windows 10 IoT Core. System napędzający Internet Rzeczy zyskał wsparcie dla nowych modeli procesorów z popularnej rodziny NXP i.MX oraz przedłużenie cyklu życia w ramach Long-Term Servicing Channel. Okazuje się, że Windows 10 IoT w wersjach Core i Enterprise może liczyć na co najmniej 10 lat wsparcia, począwszy od tegorocznej, jesiennej aktualizacji.

  Windows 10 IoT Core/Enterprise

  Firmy budujące urządzenia IoT mają coraz wyższe oczekiwania na poziomie sprzętu i oprogramowania, a kategoria Internetu Rzeczy (lub też Internetu Przedmiotów) powoli się upowszechnia. Microsoft w dzisiejszym wpisie na blogu potwierdził, że zamierza zwiększyć inwestycje i zaangażowanie w rynek IoT i systemów wbudowanych, na którym udziela się od kilku dekad. Pierwszą nowością będzie wsparcie dla nowych procesorów, które Microsoft zacznie świadczyć w ścisłej współpracy z NXP. Windows 10 IoT Core otrzymał już je w wersji private preview dla NXP iMX 6 i i.MX 7. Portfolio tych produktów jest jednym z najbardziej rozchwytywanych w branży IoT. System będzie wykorzystywał unikalne możliwości i.MX-ów, by umożliwić bezpieczne I/O - ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem i działaniem niepowołanych osób, nawet jeśli posiadają fizyczny dostęp do urządzenia. Certyfikowane zestawy z i.MX 6 to np.:

  Windows 10 IoT

  Prócz tego firma ogłosiła dziś dodatkowych 10 lat wsparcia dla systemów IoT: "Wraz z wydaniami Windows 10 IoT Core i Windows 10 IoT Enterprise [planowanymi na] jesień 2018, Microsoft będzie zapewniał 10 lat wsparcia poprzez Windows Long-Term Servicing Channel. Wydania te, podobnie jak wszystkie inne wydania Windows, zbudowane zostały z solidną [warstwą] zabezpieczeń z udziałem ekspertów bezpieczeństwa i prywatności, którzy skupiają się na utrzymywaniu bezpieczeństwa w trakcie cyklu życia urządzeń".

  Windows 10 IoT poszerza swój ekosystem, spełniając obietnicę stworzenia systemu operacyjnego dla wszystkich połączonych urządzeń. Microsoft chwali się tym, że wydana w 2015 r. edycja Okienek dla IoT została zaadaptowana przez wielu branżowych liderów, wliczając w to Johnson Controls, Askey i Misty Robotics. Według niektórych szacunków do 2020 roku na świecie działać będą miliardy urządzeń IoT.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.windows.com/business/2018/02/27/microsoft-doubles-down-on-windows-10-iot-with-added-support/

  Polecamy również w kategorii Internet Rzeczy