Microsoft porzuci nazwę SkyDrive

Microsoft porzuci nazwę SkyDrive

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
22:20
31.07.2013
2093 wyświetlenia

Po przegranym procesie w sprawie naruszenia znaku towarowego firmy BSKyB nazwą SkyDrive, Microsoft zdecydował, że nie będzie się więcej odwoływał i zmieni nazwę swojej usługi. Na razie firma nie podała żadnych konkretnych informacji nt. nowej nazwy. Wiadomo jedynie, że zostanie ona wprowadzona nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale we wszystkich krajach świata.

Pod koniec czerwca Microsoft przegrał wytoczony w 2011 roku w brytyjskim sądzie proces, odnośnie naruszenia nazwą swojej usługi SkyDrive znaku towarowego firmy BSkyB, której to właścicielem jest News Corporation. Microsoft zapowiadał wówczas apelację, jednak wiadomo już, że korporacja nie będzie się odwoływać, a zamiast tego wprowadzi nową nazwę dla swojej usługi przechowywania danych w chmurze.

BSkyB ma w swojej ofercie oparte na chmurze aplikacje mobilne oraz usługę strumieniowania online, które sygnowane są nazwą Sky. Choć Microsoft uważał, że nie będzie łatwo pomylić jego usługę SkyDrive z usługami BSkyB, to sędzia Sarah Asplin była odmiennego zdania i zakończyła proces na niekorzyść Microsoftu. Korporacja uznała jednak, że nie warto się odwoływać od wyroku i zamiast tego firmy zawarły ugodę, na mocy której Microsoft zmieni nazwę swojej usługi: Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się rozwiązać ten spór dotyczący nazewnictwa i będziemy nadal dostarczać tę wspaniałą usługę setkom milionów klientów.

Jak poinformowała firma BSkyB, Microsoft będzie jeszcze przez jakiś czas mógł używać nazwy SkyDrive, jednak czas trwania tego przywileju, podobnie jak przyszła nazwa usługi, nie jest znany.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.theverge.com/2013/7/31/4574878/microsoft-skydrive-name-change-bskyb

Polecamy również w kategorii SkyDrive