Microsoft otworzył pierwsze w 100% wolne od węgla centrum danych w Szwecji

Microsoft otworzył pierwsze w 100% wolne od węgla centrum danych w Szwecji

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:58
16.11.2021
1384 wyświetlenia

Na początku ubiegłego roku Microsoft zobowiązał się, że w ciągu dekady stanie się węglowo negatywny, a do 2050 roku usunie ze środowiska cały węgiel, który wyemitował zarówno bezpośrednio, jak i poprzez pobór energii, od założenia w 1975 roku. Również do 2030 roku firma chce w całości stać się zero-waste. Jednym z ważniejszych działań w tym obszarze jest otwarcie pierwszego w pełni carbon-free centrum danych.

Microsoft ogłosił dziś otwarcie swojego najnowszego zrównoważonego regionu centrum danych w Szwecji, z obecnością w Gävle, Sandviken i Staffanstorp. Te nowe światowej klasy centra są już otwarte dla firm, które mogą korzystać z Microsoft Azure i Microsoft 365, a także z ochrony danych, prywatności i możliwości przechowywania danych w swoim kraju. Nowy region Azure jest wyjątkowy także z tego powodu, że czerpie doświadczenia z inwestycji Microsoftu w zrównoważony rozwój. Centrum czerpie energię w 100% niepochodzącą z węgla oraz wspiera operacje zero-waste.

Kluczowe znaczenie w podejściu Microsoftu ma ciągłe inwestowanie w rozwój społeczności, aby wspierać nowe możliwości gospodarcze w regionach, w których działa. Do tej pory inwestycje społecznościowe Microsoftu w Szwecji opiewają na ponad 1,6 miliona dolarów (USA) i firma współpracuje z 20 organizacjami, aby realizować projekty ukierunkowane na rozwój siły roboczej, innowacyjność i przedsiębiorczość, umiejętności cyfrowe i integrację społeczną.
— Microsoft

Region centrum danych w Szwecji pozwala lokalnym firmom wszelkich rozmiarów lokalnie hostować ich obciążenia w chmurze. Klienci mogą też czerpać korzyści z inwestycji w EU Data Boundary dla Microsoft Cloud, co gwarantuje rezydowanie danych w UE. Klienci mogą używać Azure do rozwijania zaawansowanych aplikacji z użyciem AI, danych, analityki, IoT i możliwości hybrydowych wraz z zaawansowaną ochroną i nie tylko. Dostępny jest też Microsoft 365, "światowa chmura produktywna" z najlepszymi aplikacjami do pracy i współpracy oraz integracją z usługami w chmurze.

W ciągu roku szwedzki region Azure zacznie obsługiwać Dynamics 365 i Power Platform, co pozwoli klientom budować, zarządzać i skalować krytycznymi rozwiązaniami biznesowymi przy pomocy inteligentnych narzędzi biznesowych. Region będzie także dostarczać Azure Availability Zones, zapewniając klientom więcej opcji elastyczności aplikacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-opens-first-100-carbon-free-energy-datacenter-in-sweden

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure