Microsoft otrzymał Pokojową Nagrodę od prezydenta Ukrainy

Microsoft otrzymał Pokojową Nagrodę od prezydenta Ukrainy

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:01
06.07.2022
788 wyświetleń

Microsoft od wielu lat wspiera Ukrainę, m.in. pomagając odpierać rosyjskie cyberataki. Ilość tej pomocy mocno wzrosła od czasu wybuchu wojny. Gigant aktywnie zwalcza cyberprzestępczość i dezinformację, a także wspiera osoby dotkniętych wojną. 4 lipca 2022 r. starania te zostały uhonorowane Pokojową Nagrodą otrzymaną od Prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego.

Big tech wspiera Ukrainę — powiedział wicepremier i minister cyfrowej transformacji Ukrainy, Mychajło Fiodorow. Delegacja Microsoftu została dziś uhonorowana "Pokojową Nagrodą" Prezydenta Ukrainy [Zełenskiego]. Jesteśmy wdzięczni, że jesteście po jasnej stronie cyfryzacji. Microsoft oznacza prawdę i pokój. Brad Smith, President w Microsoft, zacytował tweeta, dodając: Doceniamy to uznanie. Możecie liczyć na nas i na nasze dalsze wsparcie.

Microsoft wspiera Ukrainę podczas wojny z Rosją, m.in. przeznaczając dziesiątki milionów dolarów na pomoc humanitarną. Firma prowadzi też zbiórki darowizn od pracowników, aby przekazywać je organizacjom pomagającym uchodźcom. Oczywiście sporo działań gigant podejmuje również na polu cyberbezpieczeństwa, pomagając w ocenie i zwalczaniu zagrożeń, z którymi boryka się rząd Ukrainy. Microsoft podjął również wysiłki w celu zwalczania sponsorowanej przez państwo dezinformacji i propagandy (rosyjskiej i nie tylko), a także wstrzymał nową sprzedaż swoich produktów w Rosji. Niedawno Microsoft podzielił się swoimi wnioskami z analizy cyberwojny Rosji z Ukrainą.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft/microsoft-receives-peace-prize-from-president-of-ukraine

Polecamy również w kategorii Microsoft