Microsoft ogłosił plan inwestycji "Digital AmBEtion" w Belgii

Microsoft ogłosił plan inwestycji "Digital AmBEtion" w Belgii

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:23
24.11.2021
1367 wyświetleń

Microsoft ogłosił nowy, wieloletni plan inwestycyjny dla Belgii wraz z jej premierem Alexandrem De Croo. Plan nosi nazwę "Digital AmBEtion" i składa się z trzech części: dostarczenia infrastruktury cyfrowej, pomocy obywatelom w rozwijaniu cyfrowych kompetencji i wywarcia trwałego wpływu na społeczeństwo. Centralnym punktem planu będzie utworzenie w Belgii regionu centrum danych Microsoft Azure.

Digital AmBEtion ma na celu przyspieszenie cyfrowej transformacji sektorów publicznego i prywatnego w Belgii. Planowane utworzenie regionu Azure zapewnić ma bezpieczeństwo danych i rozwiązania chmurowe, dzięki którym belgijskie firmy będą mogły lokalnie przechowywać dane i uzyskiwać szybszy dostęp do chmury. Jak podaje IDC, Microsoft Cloud pomoże Belgii wygenerować do 31,5 miliarda euro przychodu i stworzyć ponad 60 tys. miejsc pracy w ciągu następnych 4 lat.

Aby rozwijać gospodarkę, Belgia potrzebuje najnowocześniejszej infrastruktury w połączeniu z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i prywatności, co pozwoli organizacjom szybciej wprowadzać innowacje i stać się bardziej konkurencyjnymi. Inwestując w region centrum danych w Belgii, Microsoft stwarza najlepsze warunki do cyfryzacji belgijskiej ekonomii.
— Didier Ongena, General Manager w Microsoft BeLux.

Nie ma wątpliwości, że kompetencje cyfrowe i digitalizacja wpływają na wzrost gospodarczy i społeczny. Jak ukazuje to wykres udostępniony niedawno przez Microsoft, istnieje jasna korelacja między tymi czynnikami. Najprężniej działające gospodarki to równocześnie te o najwyższym rozwoju cyfrowym. Zasada ta działa już na poziomie pojedynczych firm, bowiem według raportu wraz ze wzrostem liczby specjalistów IT wśród pracowników, rośnie innowacyjność i wydajność przedsiębiorstw.

Kompetencje cyfrowe w Europie - Microsoft

Microsoft planuje udostępnić więcej szczegółów dotyczących inicjatywy Digital AmBEtion oraz tego, w jaki sposób będzie on wspierać inkluzywny wzrost gospodarczy i cyfryzację.. Po utworzeniu region centrów danych Belgia dołączy do największej na świecie infrastruktury chmurowej. Co ciekawe, centrum danych Azure jest budowane również w Polsce, która jeszcze niestety wypada słabo na tle państw zachodnich. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule z zeszłego roku: Azure dociera do Polski! Microsoft buduje centrum danych nad Wisłą!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://news.microsoft.com/europe/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure