Microsoft oferuje darmowe naprawy pękniętych ekranów Surface Laptop 3

Microsoft oferuje darmowe naprawy pękniętych ekranów Surface Laptop 3

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:08
11.05.2020
1272 wyświetlenia

W tym roku pojawiły się doniesienia, że Surface Laptop 3 ma poważną wadę fabryczną. Na ekranie powstawały pęknięcia nawet pomimo tego, że laptop nigdy nie upadł i nie był używany w sposób, który mógł go narazić na uszkodzenia. Microsoft obiecał zbadać sprawę i w końcu ustalił, że rzeczywiście pęknięcia powstają nie z winy klientów. Poszkodowanym użytkownikom producent oferuje darmowe naprawy.

Wcześniej, mimo że uszkodzenia nie powstawały z winy użytkownika, Microsoft oferował co najwyżej kosztowną naprawę. Gigant klasyfikuje bowiem pęknięcia jako uszkodzenia fizyczne, które nie są objęte standardową gwarancją. W tym przypadku jednak będzie prawdopodobnie zmuszony zmienić ten zapis. Okazało się bowiem, że pęknięcia mogą powstawać samoczynnie w trakcie zwykłego, ostrożnego użytkowania. Na stronie wsparcia Surface firma zamieściła komunikat, którego tłumaczenie tu przytaczamy:

Sprawdziliśmy zażalenia o pękaniu ekranu w Surface Laptop 3 i ustaliliśmy, że w bardzo niewielkim procencie przypadków twarda, obca cząsteczka spowodowała cienkie jak włos pęknięcie szkła, które mogło wydawać się nieoczekiwane lub pozbawione widocznej przyczyny.

Jeśli uważasz, że twój Surface Laptop 3 doświadcza tego problemu, zachęcamy do kontaktu z Microsoft Support, aby zainicjować darmową naprawę w ramach okresu gwarancyjnego urządzenia.

Jeśli wcześniej zapłaciłeś Microsoftowi za naprawę Surface Laptop 3, który, jak sądzisz, doświadczał tego problemu, prosimy, skontaktuj się z Microsoft Support, by dowiedzieć się więcej o zwrocie kosztów.

— Microsoft

Doniesienia o tym problemie mają już przynajmniej 5 miesięcy. Sam laptop miał premierę 22 października 2019 roku. Nie jest to już pierwsza tego typu sytuacja. Usterki występowały też w kilku modelach Pro i innych. Za każdym razem, gdy wewnętrzne dochodzenie wykazało wadę fabryczną, klientom oferowano darmowe naprawy lub wymiany na nowe egzemplarze.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://support.microsoft.com/en-us/help/4561768/surface-laptop-3-cracked-screen-reported-incidents

Polecamy również w kategorii Surface Laptop